Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці розкрили свої електоральні вподобання

Лідером симпатій виборців у опитуванні КМІС стала Юлія Тимошенко.

Лідером електоральних симпатій українців на посаду президента України є очільниця партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, за якою з деяким відривом ідуть лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, лідер Радикальної партії Олег Ляшко і чинний президент Петро Порошенко.

Про це свідчать результати проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) від 5 до 19 квітня 2018 року опитування, передає "Інтерфакс-Україна".

Якби вибори президента України відбулися в середині квітня, то з усіх респондентів 8% віддали б голоси за Тимошенко, 6,3% - за Гриценка, 6,1% - за Ляшка, 6% - за чинного главу держави.

Далі в президентському рейтингу йдуть шоумен Володимир Зеленський (5,4%), громадський діяч, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук (4,8%), лідер партії "За життя" Вадим Рабінович (4,4%), співголова парламентської фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко (4,3%).

При цьому 14% опитаних вирішили не брати участі в голосуванні, 29,3% - не визначилися зі своїм вибором, а 5,7% сказали, що викреслили б усіх кандидатів.

Як наголошується в матеріалах КМІС, п'ятеро наступних за Тимошенко кандидатів мають підтримку, яка відрізняється практично у рамках похибки, тобто "ці кандидати скоріше" ділять "друге місце і всі вони можуть претендувати на вихід до другого туру".

Водночас, серед тих з респондентів, хто заявив, що точно візьме участь у майбутньому голосуванні, за Тимошенко готові віддати свої голоси 16,1% опитаних, за Гриценка - 12,7%, за Порошенка - 12, 2%, за Ляшка - 12,2%, за Зеленського - 10,8%, за Вакарчука - 9,6%, за Рабіновича - 8,8%, за Бойка - 8,6%.

Крім того соціологи запропонували респондентам 22 пари можливих учасників другого туру виборів президента України. Згідно з результатами опитування, за будь-якої конфігурації другого туру президентських виборів за участю Вакарчука і Зеленського, вони виграють у суперників-політиків. Винятком є вихід у другий тур пари Гриценко - Зеленський (24,2% проти 20,6%).

При цьому в парі Вакарчук - Зеленський виграв би перший (20,8% проти 17,5%).

Водночас, Гриценко, Тимошенко, Рабінович, Бойко, Ляшко виграють другий тур у президента Порошенка. А Тимошенко виграла б у Ляшка, Бойка і Рабіновича, тоді як програла б другий тур Гриценку.

ВідеоСоціологічна група "Рейтинг" дослідила, кого обрали б українці на президентських виборах

Фахівці вивчили настрої наших співвітчизників, опитавши шість тисяч людей в усіх регіонах країни. Наразі лідером президентського рейтингу залишається Юлія Тимошенко, а чинний глава держави Петро Порошенко випав із першої п'ятірки.

Соціологічна група "Рейтинг" дослідила, кого обрали б українці на президентських виборах

Дослідження також показує, що з 27 суспільно-політичних діячів до Зеленського і Вакарчука українці ставляться позитивніше, ніж до політиків: до шоумена позитивно ставляться 40% опитаних респондентів, нейтрально - 41,3%, негативно - 11%; до лідера групи "Океан Ельзи" позитивно ставляться 37,6% респондентів, нейтрально - 41,5%, негативно - 12,3%.

При цьому кількість українців, які говорять про позитивне ставлення до будь-якого з політиків, поступається рівню симпатій до Зеленського і Вакарчука.

КМІС на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки в період від 5 до 19 квітня 2018 року. У рамках проведеного дослідження методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респондентів старших за 18 років, які проживають у 110 населених пунктах у всіх регіонах України за винятком непідконтрольних уряду країни територій з чотирьохрівневою статистичною похибкою. Статистична похибка становить 1,4-3,3%, залежно від величини показників.

Нагадаємо, раніше опитування групи "Рейтинг" показало, що з теперішніх політиків у президентському рейтингу серед тих, то має намір голосувати і визначився з вибором, лідирує очільниця  "Батьківщини" Юлія Тимошенко (14%), за якою йде колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко (11%). Чинний глава держави Петро Порошенко може отримати 9%, як і лідер фракції "Опозиційного блоку" у парламенті Юрій Бойко і співак Святослав Вакарчук. Шоумен Володимир Зеленський і радикал Олег Ляшко мають по 8%, нардеп Вадим Рабінович – 6%.

ВідеоДострокових виборів в Україні не буде – Парубій

Розмови про дочасні вибори існують від початку роботи нинішньої Ради, каже спікер Андрій Парубій. Однак, розмови не втіляться в життя, впевнений голова ВР. Більш того, Парубій вважає перевибори шкідливими для України і знає, що його думку поділяє президент.

Дострокових виборів в Україні не буде – Парубій

Залиште свій коментар

Вибір редакції