В Румунії розпочалися президентські вибори

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Виборчі дільниці по всій країні запрацювали о 7 ранку та зачиняться о 9 годині вечора.

У Румунії в неділю, 10 листопада, проходять президентські вибори. Судячи із соцопитувань, фаворитом на них з великим відривом є діючий президент Румунії Клаус Йоханніса, який виставляє свою кандидатуру на пост глави держави вже вдруге.

Про це пише DW.

Виборчі дільниці по всій країні запрацювали о 7 ранку та зачиняться о 9 годині вечора. Станом на 10 ранку явка склала 6,89% - трохи більше, ніж у першому турі під час голосування в 2014 році, пишуть румунські ЗМІ.

Новий уряд країни, очолюваний прем'єр-міністром Лудовіком Орбаном, сподівається в разі перемоги Клауса Йоханніса на президентських виборах продовжити курс боротьби з корупцією. Саме проблема корупції, пише dpa, стала причиною провалу попереднього уряду Румунії.

Зазначимо, у президентських виборах 2019 року в Румунії беруть участь 14 кандидатів. Право голосу в країні мають 18,2 млн чоловік. У разі, якщо жоден з претендентів на президентський пост не отримає в неділю абсолютної більшості голосів, 24 листопада має відбутися другий тур голосування. Очікується, що результати президентських виборів у Румунії будуть відомі в понеділок.

Відео Десятки тисяч румунів вимагають відставки уряду

Кажуть, що утомилися від корупції та свавілля керівної Соціал-демократичної партії. Антиурядові настрої в Румунії зросли, коли влада два роки тому спробувала декриміналізувати корупційні злочини, в яких фігурували члени партії. А рівно рік тому дала наказ поліції силою розігнати протестувальників.    

Десятки тисяч румунів вимагають відставки уряду

Залиште свій коментар

Вибір редакції