Експерти про втечу Путіна із саміту G20: супермачо потрапив під холодний душ

Експерти про втечу Путіна із саміту G20: супермачо потрапив під холодний душ

На думку експертів, Путін врятувався втечею / Фото: Getty Images

Експерти прокоментували поведінку російського президента на саміті "Великої двадцятки" та спрогнозували наслідки для України.

Президент Росії Володимир Путін утік із саміту "Великої двадцятки" через занадто великий для нього психологічний тиск, до якого він виявився неготовим. Таку думку у коментарі ТСН.ua висловили експерти.

Зокрема, дипломат і голова благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко вважає, що Путін не сподівався на те, що побачив.

"Очевидно, вся агресія в Україні і війна на Донбасі проводиться з розрахунком на те, що провідні країни Заходу не зможуть знайти спільної позиції, точок дотику у цьому питанні, і , проводячи політику "розділяй і властвуй", Володимир Путін, а з ним вся Росія, буде досягати своїх цілей у запровадженні нового світоустрою, де сильний диктує право. Очевидно те, що відбулося в Австралії, це повторення однієї дуже простої і чіткої істини, тези про те, що такого не буде, що з Російською Федерацією не згодні, не згодні категорично і не згодні провідні країни світу", - наголосив Богдан Яременко.

Дипломат наголосив, що Путін, скоріш за все, просто не захотів "бути тлом для різних рішень стосовно своєї держави і фактично врятувався втечею".

На саміті «Великої Двадцятки» Путін отримав крижаний прийом

На саміті «Великої Двадцятки» Путін отримав крижаний прийом

Водночас науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко зауважив, що така поведінка Путіна була прогнозованою і не стала сенсацією.

"Дійсно, атмосфера була не дуже сприятлива для його подальшого перебування, і, крім того, йому вже не було, що сказати на саміті. Зустріч у форматі БРІКС [група п'яти країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, - ред.] він провів ще перед початком саміту, а більше жодного іншого формату, у якому він би міг відчувати себе комфортно, там не передбачалося. Тому, фактично, він, з одного боку, влаштував демарш, демонструючи, що він незадоволений поведінкою світових лідерів, з іншого боку - уник подальшого пресингу безпосередньо на саміті з боку світових лідерів", - вважає Олександр Сушко.

Директор компанії Berta Communications, політтехнолог Тарас Березовець у свою чергу припустив, що Путін на саміті G20 відчув дуже сильний психологічний дискомфорт і наче потрапив під холодний душ. "Він їхав, очевидно, розуміючи, що йому доведеться вислухати неприємні розмови з боку європейських, американських лідерів, але був переконаний у тому, що він, як завжди, "відморозиться" і буде заперечувати будь-які факти причетності Росії до дестабілізації ситуації на Сході. Замість цього він почув прямо в обличчя слова, які йому ніхто не казав [раніше], від канадського прем'єра Харпера, який сказав: "Я змушений потиснути руку вам, але все одно я вам скажу: забирайтесь геть від України", - переповів політтехнолог.

"І зрозуміло, що для Путіна, а він вважає себе супермачо, суперчоловіком, такі речі, коли його принижують, для нього абсолютно нестерпні. Він би, мабуть, утік і раніше, але треба було дотриматися певного етикету. Але те, що він не залишився, це свідчить про те, що він відчуває дуже сильний дискомфорт і психологічне приниження, яке його жене подалі від цих людей", - додав Тарас Березовець.

Після подібного приниження, зауважив політтехнолог Тарас Березовець, Путін може прогнозовано відповісти насиллям: "Це буде означати, що він намагатиметься помститися, відігратися, відірватися на Україні шляхом нової військової агресії".

Проте, на думку Березовця, є й другий варіант розвитку подій. "Захід, напевне, буде діяти проти нього у такій самій манері. Тобто будуть робити [тиснути на економіку РФ, - ред.], а на будь-які претензії скажуть, що ми не знаємо нічого, ми нічого не робили. Ціна на нафту падає - ну, ми тут абсолютно ні до чого; перестали купляти російський газ - ми ж до чого тут, у нас просто інші контракти. Тобто вони перейняли абсолютно цю його ідіотську манеру, і для нього це дуже складний момент, тому що тепер він розуміє, що він сам почав гру, у якій виграти не може", - зазначив політтехнолог.

Фото: Ведомости

У свою чергу дипломат і голова благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко бачить лише одну можливу реакцію російського президента - продовження військових дій та дестабілізації Донбасу: "Свою недружню політику щодо нашої держави, підступну політику агресії, Володимир Путін продовжить у будь-якому разі".

Українське питання

Науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко наголосив, що офіційно Україна не входила у порядок денний саміту і всі обговорення української проблеми були неформальним доповненням до офіційних зібрань "Двадцятки". "Тому фактично всі наслідки для України швидше символічні, тому що ніяких конкретних рішень не могло прийматися", - вважає експерт.

Водночас дипломат Богдан Яременко побачив у проведеному в Австралії саміті певний позитив для України - хоча вона і не брала участі у ньому, а "була присутня там лише як тема".

"Саміт "Великої двадцятки" не стільки вплинув на рішення Путіна, скільки на рішення тих країн, які коливаються. Вони побачили, що це не лише позиція США, це позиція провідних країн світу: і Канади, і Австралії, і Японії, і Великобританії, і Німеччини. І звичайно, це чіткий сигнал для всіх, хто коливається, хто здалеку намагається придивитися до цієї ситуації, що у світі існує потужна коаліція, яка виступить проти РФ і її зазіхань на Україну", - заявив Яременко.

Міністри закордонних справ країн ЄС обговорять подальшу політику санкцій проти Росії

Міністри закордонних справ країн ЄС обговорять подальшу політику санкцій проти Росії

Політтехнолог Тарас Березовець надав ще більше значення саміту G20. Адже, наголосив він, це вперше країни "Великої двадцятки", яким раніше українські проблеми були неважливі, зараз зробили Україну темою номер один.

"Тобто це означає, що Україна та її проблема не стосуються тільки нас, тепер це вже глобальна проблема, за вирішення якої візьмуться усі найбагатші та найрозумніші країни. Це не означає, що вони будуть за нас робити. Ми маємо врешті-решт навчитися вирішувати свої проблеми самостійно. Але це, по суті, був дипломатичний Сталінград для Путіна. Це можна порівняти з тим, що цю битву він програв, а далі для нього почнеться тільки погіршення, економічне і дипломатичне. Це був такий дипломатичний Сталінград у Брісбені", - вважає Тарас Березовець.

Повʼязані теми:

Наступна публікація