Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євродепутат від Польщі розкритикував "Свободу" у Європарламенті

Міністр МЗС України погодився з критикою на адресу українських націоналістів.

Євродепутат Марек Сівець із групи соціалістів розкритикував співпрацю партії "Батьківщина" і "УДАР" з ВО "Свобода", виступаючи у Європарламенті на засіданні комітету з питань закордонних справ.

Зокрема польський політик звинуватив українських націоналістів у відвертому антисемітизмі і гомофобії.

"Для мене ця партія представляє найгірший феномен, який представляє позицію антисемітизму, боротьби з геями і лесбіянками. Вони роблять це публічно", - описав своє бачення на діяльність "Свободи" польський євродепутат.

Читайте також: Ударівці посварилися через антисемітизм "Свободи"

"Я бачив фотографію лідера "Свободи", а також Яценюка і Кличко разом, що демонструють єдність опозиції. Але я не можу уявити, що люди, як Кличко, що позиціонують себе європейцями, і Яценюк, із відкритим мисленням тиснуть руку людині, яка публічно заявляє, що євреї - головна загроза для європейської цивілізації", - додав він.

У відповідь міністр закордонних справ України Леонід Кожара погодився з критикою на адресу українських націоналістів. Він запевнив членів Європарламенту, що якщо хто-небудь із "Свободи" порушить закон, то постане перед судом.

"Я абсолютно впевнений, що якщо хто-небудь із членів "Свободи" порушить закон, правляча партія і політична система в Україні негайно поведе його до суду. Ми дуже засмучені, що сьогодні ця радикальна партія є частиною об'єднаної опозиції, і я не думаю, що цей факт робить об'єднану опозицію більш прогресивною і більш проєвропейською", - заявив Кожара.

Крім того, Кожара порівняв гасла "Свободи" із комуністичними. На його думку, націоналісти часом висловлюються дуже близько. Він також додав, що опозиція лише називається об'єднаною, а на ділі погляди трьох партій на одні і ті ж речі розходяться.

У свою чергу лідер "Свободи" Олег Тягнибок запевнив, що його партія не є антисемітською.

"Свобода" не є антисемітською організацією - я про це не один раз заявляв. Якщо є якісь зауваження, що стосуються наших поглядів такого плану, нехай подають на нас до суду. Але ніхто подавати не буде, оскільки всі прекрасно розуміють, що навіть ангажовані українські суди не зможуть ухвалити відповідне рішення проти "Свободи", тому що ми не порушуємо жодного українського законодавства", - зазначив він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції