Зеленський підписав закон про протидію рейдерству в аграрній сфері

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закон унеможливлює неправомірне заволодіння землями та захоплення майна сільгосппідприємств.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо протидії рейдерству, який передбачає посилення відповідальності для реєстраторів за незаконні дії.

Про це свідчить інформація на на сайті Верховної Ради.

"13.01.2020 повернуто з підписом від президента", - йдеться у картці законопроєкту.

Нагадаємо, 5 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству". Закон передбачає надання державним кадастровим реєстраторам доступ в онлайн-режимі до відомостей, що містяться у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, а державним реєстраторам - право онлайн-доступу до всіх відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі.

Під час проведення реєстрації прав державний реєстратор також зобов`язаний перевірити, чи має право особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, на вчинення таких дій, а також зобов`язаний перевірити наявність інформації про нерухоме майно в інших державних реєстрах.

До того ж орендна плата за земельні ділянки не може бути зменшена за згодою сторін протягом терміну дії договору оренди, а також у разі його поновлення.

Окрім цього закон передбачає посилення адміністративної відповідальності для реєстраторів у разі вчинення ними незаконних дій під час реєстрації.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед своїх засновників іноземців, отримують право купувати українські землі, земельні ділянки тільки у випадку, якщо буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції