Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зрада чи непорозуміння? Делегат України в ПАРЄ виправдав скандальні слова Олланда

Учасник слухань зауважив, що нічого вартого емоційної реакції президент Франції не сказав.

Виступ президента Франції Франсуа Олланда на Парламентській Асамблеї Ради Європи збурив український політикум. Чимало з них почули "зраду" у словах одного з лідерів "нормандської четвірки", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Загострену реакцію викликала відповідь Олланда литовському делегату відносно вирішення конфлікту на Донбасі. "Мета мінських угод – мир. Головна мета – єдність і територіальна цілісність України. І для цього мають провести вибори. Нам потрібен процес і в результаті цього процесу українська влада має повернути контроль над своїми кордонами. Є кілька стадій у цьому процесі, і кожної потрібно дотримуватися. По-перше, це припинення вогню, безпека, роззброєння, і потім – вибори. У цей процес мають бути залучені як українські, так і російські партії, оскільки це стосується східної частини України", - заявив Олланд.

Відео Виступ президента Франції Олланда в ПАРЄ збурив український політикум

Україна ж обстоює думку, що вибори можуть відбутися лише після того, як контроль Києва над кордонами буде відновлений. Категоричну незгоду із Олландом відносно того, що вибору можуть передувати відновленню контролю за кордоном, висловив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Слідом за ним розкритикували французького президента й інші представники влади, наприклад голова адміністрації Донецької області Павло Жебрівський.

Натомість делегат ПАРЄ від України Олексій Гончаренко, який був присутній під час виступу Олланда, вважає, що нічого вартого критики французький лідер не сказав. "Ви знаєте, я бачив, що в Україні реакція - ледве не зрада. Я з цим не погоджуюся. Я почув від Олланда – перше: спочатку безпека, потім політика. Це українська позиція, що ми відстоюємо. Що не можна проводити вибори, поки там не роззброєні і не виведені російські найманці, допоки там не працює правоохоронна система. Це важливо", - наголосив він.

Що мав на увазі президент Франції, говорячи про роззброєння, зрозуміло не до кінця. Якщо ідеться про експеримент, який ОБСЄ намагається провести на Донбасі, то іде він зі скрипом. Селище Петрівське – єдине, де війська таки розвели. Там не стріляють уже 5 днів. Натомість ситуація на інших ділянках фронту загострилася. І саме російсько-терористичні війська саботують процес. "Вони не хочуть відводити, вони не хочуть, щоб було послаблення і ви це відчуваєте. Говорять одне, а роблять інше. Ми повинні бути до цього готові", - наголосив заступник керівника генштабу Сергій Бессараб.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції