"Челсі" розгромив "Арсенал" і виграв Лігу Європи

Дублем відзначився лідер "синіх" Еден Азар.

"Челсі" став переможцем Ліги Європи сезону 2018/19, перемігши у фінальному матчі в Баку "Арсенал" з рахунком 4:1.

У першому таймі обидві команди грали дуже обережно, більше приділяючи увагу обороні, ніж атаці. Найкращі моменти мали футболісти "Челсі" Емерсон та Олів’є Жиру - в обох випадках рятівником "канонірів" був 37-річний воротар Петр Чех, який парирував небезпечні удари суперників.

Лондонські клуби пішли на перерву за рахунку 0:0.

Друга 45-хвилинка розпочалася з голу у ворота "Арсенала". На 49-й хвилині Жиру забив колишній команді. Олів'є відгукнувся на подачу Емерсона і кивком голови спрямував м'яч у кут воріт Петра Чеха.

Після пропущеного м’яча підопічні Унаї Емері розкрилися і оголили зони в обороні, чим майстерно скористався "Челсі". На 60-й хвилині Азар віддав під удар Педро, а іспанець подвоїв перевагу в рахунку.

Цікаво, що Педро став першим футболістом, який забивав і у фіналі Ліги чемпіонів, і у фіналі Ліги Європи.

Через 5 хвилин Азар і сам відзначився. Бельгієць реалізував пенальті, який арбітр зустрічі призначив за фол Мейтленда-Найлза проти Жиру.

Єдиним променем світла у цій грі для "Арсенала" став гол Алекса Івобі. На 66-й хвилині молодий півзахисник поміняв Лукаса Торрейру і одразу відзначився розкішним голом. Футболіст отримав м’яч на куті штрафного майданчика і закрутив його в дальній кут воріт Кепи Аррісабалаги.

Проте, "каноніри" вірили у камбек лише пару хвилин. Азар на дальній стійці замкнув подачу від Жиру і остаточно поховав шанси "Арсенала" на перемогу в турнірі.

Для керманича "синіх" Мауріціо Саррі це перший трофей у його тренерській кар’єрі.

Додамо, що "Челсі" лише вдруге брав участь в Лізі Європи і вдруге переміг у турнірі. Вперше "сині" тріумфували у сезоні 2012/13, коли в амстердамському фіналі перемогли "Бенфіку" з рахунком 2:1.