Азербайджан відібрав у Словенії місце в Раді безпеки ООН

Азербайджан уперше у своїй історії став непостійним членом Ради безпеки ООН на період 2012-2013 років, відібравши це звання в Словенії після 17 турів голосування, повідомляє Reuters.

На виборах 21 жовтня в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку пройшли вибори нових непостійних членів Ради безпеки ООН на період 2012-2013 років. Країнами, що ввійшли до складу Совбеза ООН як непостійні члени, стали Гватемала, Марокко, Пакистан і Того. При цьому місце, що приділяється країні зі Східної Європи, залишилося вакантним, тому що потрібної кількості голосів не змогли зібрати ні Азербайджан, ні Словенія.

Рада безпеки ООН складається з 15 країн-членів: п'яти постійних (Росії, Китаю, США, Великобританії й Франції) і 10 тимчасових, що обирають на дворічний строк. Ротація здійснюється за допомогою щорічних виборів, на яких визначаються чергові п'ять тимчасових учасників. П'ять держав обираються з об'єднаного регіону Африки й Азії, по дві - з Латинської Америки й Західної Європи, і одна - зі Східної Європи.

На початку 2012 року Раду безпеки ООН покинуть Боснія і Герцеговина, Бразилія, Габон, Ліван і Нігерія, тоді як Німеччина, Індія, Колумбія, Португалія і ПАР покинуть Раду на початку 2013 року.

Щоб стати непостійним членом Ради безпеки ООН, держава повинна набрати дві третини голосів від представників присутніх країн. Це стосується також і тих випадкам, коли держава є єдиним кандидатом у своєму регіоні на пост тимчасового члена Ради безпеки ООН.

В 16 турі голосування Азербайджану вдалося набрати 116 голосів, тоді як Словенія одержала лише 77 голосів, після чого відкликала свою заявку. В 17 турі Азербайджан одержав 155 голосів, тоді як за Словенію проголосували 13 країн.

Читайте також:

Рада безпеки ООН розглянула два пакета заяв по Північній Кореї

Радбез ООН ввела санкції проти Ірану

Рада безпеки ООН не прийняла жодного рішення щодо ракети КНДР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: