Рада безпеки ООН не прийняла жодного рішення щодо ракети КНДР

Консультації щодо запуску північнокорейської ракети можуть тривати ще тиждень.

Члени Ради безпеки ООН в ході екстрених консультацій з приводу запуску Північною Кореєю ракети, яка повинна була вивести супутник зв’язку на орбіту, не змогли виробити єдиної позиції і вирішили продовжити обговорення цього питання.

Про результати тригодинних консультацій повідомив постпред Мексики і голова Ради безпеки Клод Еллер. За його словами, члени Ради не прийняли ніяких документів, які засуджують дії КНДР, вирішивши не поспішати з вживанням жорстких заходів. Еллер також повідомив, що Рада безпеки ООН продовжить консультації з питання запуску північнокорейського супутника з тим, щоб зрештою дійти відповідного конструктивного рішення.

Подальше обговорення цього питання буде проходити за участю лише постійних членів Ради безпеки ООН - Росії, США, Франції, Великобританії, Китаю, а також делегації від Японії - і можуть зайняти ще тиждень.

Нагадаємо, вранці 5 квітня влада Південної Кореї і Японії повідомили про запуск ракети з території КНДР. Через деякий час офіційний Пхеньян заявив, що запущена КНДР ракета "Инха-2" вивела на орбіту супутник зв'язку "Кванменсон-2". З цього приводу було скликано екстрене засідання Ради безпеки ООН.

Західні країни, зокрема США, не повірили інформації північнокорейської влади, запідозривши КНДР у випробуванні балістичної ракети "Тхепходонг-2", що порушує резолюцію Ради безпеки ООН. Пентагон, зокрема, спростував заяву КНДР про успішний запуск супутника, заявивши, що ракета разом з корисним вантажем впала в океан.

Читайте також:

Південна Корея та США: КНДР не виводила супутник на орбіту

Обама закликає ООН відреагувати на "небезпечну ракету" КНДР

Супутник КНДР передає пісні про Кім Чен Іра

Супутник Північної Кореї виведений на орбіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: