Bellingcat оприлюднив ім'я третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Bellingcat оприлюднив ім'я третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Фото: ТСН.ua

Він був у Британії під час отруєння Скрипалів.

Третього підозрюваного в отруєнні екс-розвідника Сергія Скрипаля у Солсбері звати Денис В'ячеславович Сергєєв.

Про це повідомлють розслідувачі Bellingcat.

Повідомляється, що співробітник російської розвідки Денис Сергєєв під час отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії перебував у Великій Британії. Він жив під вигаданим іменем - Сергій Федотов. Насправді ж Сергєєв випускник Військової дипломатичної академії Росії.

За даними розслідувачів, протягом останніх кількох місяців публічна інформація про Дениса Сергєєва, так само, як і про підозрюваних Анатолія Чепігу та Олександра Мішкіна, зникала. Це пов'язують напряму з діяльністю російської влади. 

Проте у Bellingcat спромоглися відновити біографію Сергєєва. Він народився 1973 року у місті Ушаралі в Казахстані. Служив в армії у Краснодарському краї, а в 2000-2002 роках був переведений до Москви, де вступив до елітної Військової дипломатичної академії. Цей заклад називають "консерваторією ГРУ", адже вступають до нього лише найкращі зі спецпризначенців. Сергєєв вийшов з академії у званні підполковника, проте зараз має чин щонайменше полковника, проте може бути й генерал-майором.

Підозрюваний в отруєнні Скрипалів Денис Сергєєв, "Сергій Федотов" / Фото: bellingcat.com

Між 2004 та 2012 роками розвідник володів компаніями, які мали ознаки фіктивності. Вони дублювали назви відомих великих компаній в РФ. 2009 року він отримав кредит на понад мільйон доларів, при цьому не маючи майна під заставу. Компанії Сергєєва могли бути використані для відмивання коштів.

2010 року Денис Сергєєв отримав паспорт на ім'я Сергій Федотов. Його видав той самий паспортний пункт у Москві, що й Чепізі та Мішкіну. Протягом 2012-2018 років розвідник відвідував країни Центральної Азії, Східної Європи та Близького Сходу. У 2012-2013 роках відвідував Україну і Таджикистан. 2014 року їздив до Праги з отруйником Скрипаля Мішкіним.

2015 року їздив до Болгарії, тоді ж відбулося отруєння бізнесмена Еміля Ґебрева. 

В день отруєння Скрипаля Сергєєв був у Великій Британії. Невідомо, чи він їздив до Солсбері протягом перебування в країні, проте відомо, що він забронював квиток на літак з аеропорту "Хітроу" до Москви 4 березня, коли Скрипалі знепритомніли. Проте на цей рейс він не сів. Пізніше Сергєєв поїхав до Риму, звідки й полетів до Москви.

Нагадаємо, нещодавно проект журналістських розслідувань Bellingcat оприлюднив інформацію про можливу причетність до отруєння Ґебрева третього фігуранта справи про отруєння Скрипалів у Великій Британії, відомого за іменем Сергій Федотов. 

Британські ЗМІ повідомили, що поліція країни має ще кількох підозрюваних в отруєнні Скрипалів

Британські ЗМІ повідомили, що поліція країни має ще кількох підозрюваних в отруєнні Скрипалів

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація