Білоруські опозиціонери відзначили День волі з плакатами "Мукашенко лудак"

Дата публікації
Перегляди
2039
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Білоруські опозиціонери відзначили День волі з плакатами "Мукашенко лудак"

Білоруси вимагали від Лукашенка звільнити політв'язнів / Фото: УНІАН

У День волі відомі політики і прихильники демократії вимагали від президента Білорусі звільнити політв'язнів.

Сьогодні білоруська опозиція і прихильники демократичних змін відзначили День волі – 94-ті роковини проголошення незалежної Білоруської народної республіки.

У ній взяли участь відомі політики і громадські діячі – співголова оргкомітету по створенню партії "Беларускі рух" Віктор Івашкевич, екс-кандидати в президенти Білорусі Григорій Костусєв, Віталій Римашевський, лідер Об'єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько, голова Ради білоруської інтелігенції Володимир Колос, лідер Партії БНФ Олексій Янукевич, лідер руху "За Свободу" Олександр Мілінкевич.

Як повідомили організатори акції, з керівництвом мінської міліції була досягнута домовленість про те, що не буде ніяких перешкод у використанні біло-червоно-білих прапорів та іншої національної символіки і гасел, що відповідають тематиці акції.

Мітинг провели перед будівлею академії наук. Його учасники скандували "Свободу політв'язням!".

Співробітники міліції обгородили майданчик металевими турнікетами. Біля будівлі президії чергують як мінімум три автозаки і один міліцейський автобус, два мікроавтобуси із затемненими вікнами, а також кілька машин ДАІ.

Співробітники міліції чергують в підземному переході біля станції метро "Академія наук" і на самій станції.

Екс-кандидат в президенти Римашевський закликав бойкотувати майбутні парламентські вибори.

Івашкевич позитивно оцінив минулу акцію: "Я щасливий, що в Білорусі і в Мінську тисячі людей готові відстоювати свою громадянську позицію".

День Волі відзначається в Білорусі щорічно 25 березня. Це свято присвячене ухваленню 3-ої статутної грамоти Ради БНР, що проголосила незалежною Білоруську Народну Республіку (25 березня 1918 року).

Білоруські опозиціонери відзначили День волі

Білоруські опозиціонери відзначили День волі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2039
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація