Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через лист 14-річного сироти Путіну в Росії розгорівся скандал

Хлопчик нібито попросив дозволити американцям стати прийомними батьками.

14-річний учень одного з інтернатів Челябінська звернувся з листом до депутатів Держдуми і президента РФ Володимира Путіна, в якому попросив дозволити американцям стати його прийомними батьками. Про це повідомили челябінські ЗМІ.

За інформацією місцевих сайтів, Максим Каргопольцев страждає на рідкісне генетичне захворювання. Процедура його усиновлення почалася близько року тому. Проте всі мрії сироти про життя в США розвіялися після прийняття в Росії так званого "закону Діми Яковлєва". Водночас директор інтернату, де живе хлопчик, категорично спростував цю інформацію, назвавши її "качкою".

Як повідомляється, першим новину про лист хлопчика повідомив челябінський кореспондент "Радіо Свобода" Олександр Валієв. Пізніше її поширила місцева преса. "Я буду дуже вдячний, якщо все обернеться на користь дітей, яких хочуть усиновити сім'ї в США. Дуже прошу Державну думу і Володимира Володимировича, щоб вони дозволили усиновлення. Нехай це все буде під жорстким контролем, але не можна позбавити дітей можливості знайти родину", - процитував слова Максима челябінський сайт "Перший обласний".

Хлопчик познайомився з подружжям Уоллен зі штату Вірджинія сім років тому, пише "Комсомольская правда в Челябинске". Відтоді Максим постійно обмінювався з американцями листами і спілкувався по скайпу. Він навіть побував у США, а Уоллени відвідували його в Росії. Подружжя вже виховує трьох рідних дітей. Рік тому вони звернулися до уповноваженого з прав дитини в Челябінській області Маргарити Павлової з проханням усиновити хлопчика. Було отримано згоду, готувалися необхідні документи.

Читайте також: Путін дав добро: американцям таки заборонили усиновляти російських дітей

Зараз у сироти немає надій на пом'якшувальні поправки до закону Діми Яковлєва, тому він вирішив звернутися безпосередньо до президента Путіна, щоб той допоміг йому знайти щастя в прийомній родині, пише сайт Chelyabinsk Times. Лист від імені підлітка вже надіслано на адресу Кремля, стверджує преса.

Однак директор челябінської школи-інтернату, де живе Максим Каргопольцев, спростував повідомлення про листи. В інтерв'ю на радіо Денис Мацко заявив: "Це неправда. Це журналістська "качка", яку з великим задоволенням розтягли по всіх ЗМІ. Ніякого листа він не писав".

Мацко визнав, що американська родина дійсно хотіла усиновити Максима. За його даними, Уоллени подавали документи в Міністерство соціальних стосунків Челябінської області, але "не склалося". І тоді вони звернулися в агентство, що надає посередницькі послуги. Після того, як набрав чинності "сирітський закон", документи їм повернули.

За словами Мацка, звернення Максима не було "ні в усній чи письмовій формі, ні в якій". Директор додав, що після появи цієї історії в пресі він поговорив з Максимом ще раз. "Ось він, біля мене. Він також стверджує, що нічого подібного не було", - повідомив керівник інтернату. Крім того, Мацко запевняє, що ні генетичних, ні психічних захворювань у хлопчика немає. "Абсолютно інтелектуально нормальний хлопець. Є деякі проблеми зі здоров'ям, як у всіх у нас, але ніяких серйозних захворювань, ніякої інвалідності у нього немає", - сказав він.

Як припустив Мацко, можливо, скандал пов'язаний з недавніми подіями. В листопаді до нього нібито звернулися співробітники якогось російського інтернет-порталу, назвати який він відмовився, з пропозицією зрежисирувати таку ситуацію. Журналісти хотіли, щоб через їхній ресурс Максим звернувся до президента з проханням вирішити його проблему. Мацко, за їхнім задумом, повинен був виступити з інтерв'ю про те, що в Росії хлопчик пропаде, якщо його не заберуть американці. "Ми відмовилися, але, тим не менш, цьому інтернет-порталу ніщо не завадило запустити "качку", - зазначив він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції