Друге в історії одужання від ВІЛ: медики підтвердили, що пацієнт вилікувався

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чоловік уже 2,5 року як припинив традиційне лікування.

У вівторок, 10 березня, лікарі підтвердили, що другий в історії вилікуваний від ВІЛ пацієнт справді одужав після проходження трансплантації стовбурових клітин. Через 2,5 року після того, які чоловік припинив традиційне лікування, у нього не виявили слідів інфекції.

Про це повідомляє AFP.

Так званий "лондонський пацієнт" родом з Венесуели потрапив у заголовки ЗМІ минулого року, коли дослідники з Кембриджського університету повідомили, що за 1,5 року не виявили в нього слідів ВІЛ.

Равіндр Гупта, провідний автор нового дослідження, опублікованого в The Lancet HIV, сказав, що результати нового тесту були "ще більш чудовими" і, ймовірно, продемонстрували, що пацієнт був вилікуваний.

"Ми протестували великий набір місць, в яких ВІЛ любить ховатися, і всі вони в значній мірі негативні" - сказав Гупта.

Гупта сказав, що тести виявили "скам'янілості" ВІЛ – фрагменти вірусу, які зараз не здатні розмножуватися і, отже, не становлять загрози. Він зазначив, що медики очікували побачити таке: "Важко уявити, що всі сліди вірусу, що вражає мільярди клітин, зникли з організму".

Пацієнт – 40-річний Адам Кастільехо, який розкрив свою особистість лише цього тижня. За словами Гупти його лікування було "останнім засобом", адже в нього діагностували рак крові, який вбив би його і без втручання. Загалом операція із пересадки кісткового мозку дуже дорога, складна та ризикова.

Перший випадок подолання вірусу імунодефіциту людини був зафіксований десять років тому (це так званий "берлінський пацієнт"). Обидва пацієнти лікувалися за допомогою стовбурових клітин від донорів з рідкісною генетичною мутацією, відомою як CCR5-delta 32, носії якої резистентні до ВІЛ. 

У "лондонського пацієнта" діагностували ВІЛ 2003 року, антиретровірусну терапію він розпочав 2012-го. Пізніше у нього виявили лімфому і він пройшов курс хіміотерапії. Після завершення цього курсу 2016-го йому трансплантували стовбурові клітини, і пацієнт продовжив курс антиретровірусної терапії ще протягом 16 місяців. Аби перевірити, чи вилікуваний ВІЛ, чоловік перервав лікування.

Трансплантація кісткового мозку показала ефективні результати в лікуванні ще більш 70 різних захворюваннях, великий список яких включає ракові захворювання, спадкові розлади і захворювання імунної системи.

Відео Життя з ВІЛ: з якою дискримінацією зіштовхуються інфіковані українці

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом по всій країні відбулись акції з безкоштовним тестуванням на ВІЛ-інфекцію. А ще для українців створили зручний додаток, який показує ваш ризик інфікування та допомагає знайти найближчий центр, де можна перевіритись. Про дискримінацію, з якою досі щоденно зіштовхуються ВІЛ-інфіковані, та методи лікування - у сюжеті.  

Життя з ВІЛ: з якою дискримінацією зіштовхуються інфіковані українці

Залиште свій коментар

Вибір редакції