Фіцо зробив несподівану заяву про військову підтримку України

Фіцо зробив несподівану заяву про військову підтримку України

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо / Фото: Associated Press

Словацький прем'єр стверджує, що його країні більше нема чого дати Україні.

На позачерговому саміті ЄС, який відбудеться 17-18 квітня, для Словаччини найважливіше отримати гарантію, що військова допомога Україні — це справа двосторонніх відносин.

Про це заявив прем’єр-міністр Роберт Фіцо, який часто висловлює проросійську позицію щодо війни в Україні, повідомляє словацьке агентство TASR.  

Він зазначив, що в контексті України на саміті обговорюватимуть постачання систем протиповітряної оборони. Водночас Роберт Фіцо наголосив, що Словаччині більше нема чого дати Україні, розкритикувавши попередній уряд за надання Україні системи С-300. Він заявив, що ніколи б цього не зробив. 

Однак, як зауважив голова уряду Словаччини, якщо на саміті будуть висунуті положення про те, що така підтримка є двосторонньою справою, він не заперечуватиме. 

Словацький прем’єр також згадав про спільне засідання урядів Словаччини та України, вказавши на різні форми допомоги, яку Словаччина надає Україні, наприклад, допомогу в розмінуванні. 

Водночас він наголосив, що конфлікт в Україні, на його думку, не має військового вирішення.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Роберт Фіцо вважає, що інтереси Словаччини “будуть поставлені під загрозу”, якщо Україна приєднається до НАТО.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація