Фінський нейрохірург розповів подробиці смерті Карімова

Пацієнт був фактично мертвий, - повідомив лікар.

Фінський нейрохірург Юха Хернесниеми, якого запросили до Узбекистану для лікування першого президента країни Іслама Карімова, повідомив про смерть мозку пацієнта в день госпіталізації.

Про це пише "Лента.ру".

Лікар зазначив, що 27 серпня йому зателефонував один з його колишніх учнів з проханням про допомогу для Карімова. За Хернесниеми терміново надіслали приватний літак, але коли він прибув в Узбекистан, зробити що-небудь вже було неможливо.

"Операція вже не мала на тому етапі сенсу, я не вважав розумним продовження лікування. Пацієнт був фактично мертвий, це була смерть мозку", — розповів нейрохірург.

Зазначимо, що Іслама Карімова поховали за ісламським традиціям, загорнувши тіло 21-метровий білий саван, в його рідному місті Самарканді на кладовищі Шахи-Зінда. Там також лежать батьки президента. На церемонію прощання зібралися тисячі узбеків і лише кілька лідерів з сусідніх держав. Україну представляв віце-прем'єр Степан Кубів.

Вибори планують провести протягом найближчих трьох місяців, як того вимагає конституція. Втім, слово "вибори" найбільш невідповідне до того, що буде відбуватися в Узбекистані насправді. Якщо виходити з досвіду СРСР, то варто придивитися, хто головний на цій церемонії і тоді легко вгадати ім'я наступника.

Прощання з диктатором. У Ташкенті зі слізьми й квітами проводили в останню путь Карімова

Переслідування, тортури та розстріли: історія правління Іслама Карімова

Смерть президента Узбекистану, який правив країною аж 27 років перетворилася на цілу драматичну еопопею. І навіть зарубіжні лідери заплуталися зі співчуттями, орієнтуючись на повідомлення преси. Узбекистан нині в жалобі. Прощання відбулося, як у класичні сталінські часи. І офіційно в країні ще не можна говорити про методи Карімова, що створили йому славу одного із найжорстокіших диктаторів пострадянського простору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: