На похорон Карімова вже прибули делегації 17 країн, в тому числі України

Делегації зарубіжних країн продовжують прибувати до Самарканду.

В Самарканді триває підготовка до проведення траурної церемонії прощання з президентом Узбекистану Ісламом Карімовим, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

На траурну церемонію похорону Карімова прибули делегації 17 держав світу, а також ряду міжнародних організацій. Серед тих, хто вже прибув - президенти Афганістану, Таджикистану та Туркменістану, прем'єр-міністри Білорусі, Грузії, Росії, Казахстану і Киргизії, віце-прем'єри Китаю, Південної Кореї та України.

Президент Росії Володимир Путін на похорон не приїде. Як заявив його прес-секретар Дмитро Пєсков, можливість "попрощатися з президентом Ісламом Карімовим розглядалася, але це не вдається з-за щільного графіка глави держави".

"Не поїде через графік. Не може не виступити на пленарному засіданні. Звідси летіти до Самарканда більше семи годин, з часу фізично неможливо. Прораховували різні варіанти",— сказав Пєсков.

Офіційну російську делегацію за дорученням Путіна очолив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

Делегації зарубіжних країн продовжують прибувати до Самарканду.

Президента Узбекистану поховають поблизу історичного пам'ятника Шахи Зіндан на кладовищі, де поховані його рідні.

Як очікується, церемонія розпочнеться опівдні.

Нагадаємо, вранці 1 вересня Кабінет міністрів Узбекистану повідомив, що Карімов перебуває в критичному стані після того, як був госпіталізований минулої суботи з інсультом. Пізніше агентство Reuters з посиланням на неназвані дипломатичні джерела повідомило про смерть Карімова.

Ще 28 серпня низка ЗМІ повідомили про госпіталізацію президента Узбекистану Іслама Карімова. У понеділок, 29 серпня, зі слів дочки Карімова стало відомо, що у президента стався інсульт, і він перебуває в реанімації. З часом мас-медіа почали поширювати інформацію про смерть президента країни, проте чиновники не підтверджували цю інформацію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: