"Газпром" підняв ціну на газ для Вірменії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В.о. прем'єр-міністра Вірменії запевняє населення країни, що йому не доведеться сплачувати більше.

Від 1 січня 2019 року ціна газу для Вірменії становитиме $ 165 за 1 тис. куб. м. Таким чином, ціна російського газу для Вірменії зросла на $ 15 за 1 тис. куб. м

Нова ціна зафіксована у додатковій угоді до контракту між ТОВ "Газпром експорт" і ЗАТ "Газпром Вірменія", що визначає ціну поставок газу до Вірменії 2019 року.

Як повідомляє офіційний сайт компанії "Газпром", відповідну угоду під час зустрічі в Москві 31 грудня 2018 року підписали голова правління ПАТ "Газпром" Олексій Міллер і в.о. віце-прем'єра Вірменії Мгер Григорян.

ВідеоВірменія та Росія не домовилися щодо ціни на газ

Вірменія стала вже другою країною за два дні, яка не змогла домовитися з Росією про ціну на газ. Президент Нікол Пашинян приїхав до Москви обговорити новий газовий контракт. Дія нинішнього завершується наприкінці року - і Вірменія хоче зберегти зафіксовану в ньому ціну, а Росія - підняти. 

Вірменія та Росія не домовилися щодо ціни на газ

"ЗАТ "Газпром Вірменія" продовжить роботу з відповідними державними органами уряду Республіки Вірменія з питання структури внутрішніх тарифів на газ", - наголошується у повідомленні.

Водночас в.о. прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян запевнив, що кінцева ціна для звичайних вірменських споживачів залишиться незмінною завдяки "певним нашим внутрішнім регулюванням", передає Радіо Азатутюн.

Зазначимо, що за кілька днів до цього Пашинян не зміг домовитись із Путіним про ціну на газ.

Також днями питання російських енергоносіїв гостро стало і для президента Білорусі Олександра Лукашенко. Сама ж РФ відверто визнала, що розглядає газ, нафту та іншу сировину не лише як товар для продажу, а й засіб досягнення власних політичних цілей.

Нагадаємо, влітку 2015 року у Вірменії спалахнули протести, які переросли у масові заворушення. Головною причиною стало підвищення тарифів на електроенергію. Росія контролює близько 80% енергетичного ринку Вірменії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції