Грузинський мільярдер пообіцяв примирити Тбілісі та Москву

Дата публікації
Перегляди
1665
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Грузинський мільярдер пообіцяв примирити Тбілісі та Москву

Бідзіна Іванішвілі / Фото: AFP

В Грузії заговорили про появу серйозного конкурента правлячої партії. У політику вирішив піти мільярдер та меценат Бідзіна Іванішвілі.

Грузинський меценат і мільярдер Бідзіна (Борис) Іванішвілі, який вирішив іти в політику, на своїй першій прес-конференції в Тбілісі пообіцяв перемогти на виборах і почати врегулювання відносин з Росією.

"Ми повинні поглибити відносини з Європою і США і почати негайне врегулювання ситуації з Росією", - так змалював Іванішвілі свої плани після перемоги на парламентських виборах 2012 року, цитує BBC Russian.

Прес-конференція, яка тривала близько півтори години і транслювалася наживо громадським грузинським телебаченням, викликала підвищений інтерес з боку представників преси.

Журналісти перебивали один одного, намагаючись поставити запитання новоявленому опозиціонеру. Для більшості це була перша можливість звернутися до Іванішвілі.

Бідзіна Іванішвілі, статок якого в 2011 році журнал Forbes оцінив в 5,5 млрд доларів, донедавна жив у своєму селі в Західній Грузії. Він рідко з'являвся перед телекамерами і дистанціювався від політики.

Однак після його заяви про намір піти в політику та взяти участь у парламентських виборах 2012 року в Грузії заговорили про появу серйозного конкурента правлячої партії.

Однак сам він каже, що пішов у політику майже проти своєї волі.

"Я до кінця сподівався, що можна буде домогтися відповідного результату фінансуванням однієї з партій і порадами ззовні. Але коли я переконався, що цього недостатньо, я прийняв дуже важке для мене рішення. Я вирішив йти в політику", - розповів Іванішвілі.

Після виборів, у перемозі на яких Іванішвілі не сумнівається, він пообіцяв провести конституційні зміни, узгодивши їх з народом Грузії, а також створити стабільні політичні та економічні умови для бізнесу і робочі місця.

"Потрібно почати процес створення дійсно незалежної судової системи, і він має бути незворотнім. Повинні звільнитися ЗМІ. Без вільних ЗМІ нам не побудувати демократичної держави", - сказав Іванішвілі.

При цьому - у разі своєї участі у виборах і перемоги на них - Іванішвілі планує одразу ж поставити питання про імпічмент чинного президента Михайла Саакашвілі.

Однак питання про те, чи зможе Бідзіна Іванішвілі брати участь у парламентських виборах 2012 року і створити свою політичну партію, поки залишається відкритим. Це пов'язано з тим, що Агентство громадянського реєстру заявило про позбавлення Іванішвілі грузинського громадянства.

Офіційною причиною стало отримання Іванішвілі громадянства Франції, однак багато хто вважає, що влада таким чином намагається позбутися небезпечного політичного конкурента.

Представники влади неодноразово звинувачували Іванішвілі у зв'язках з Кремлем і спробі "купити грузинську політику".

Читайте також:

Саакашвілі: у мене чудові стосунки з Віктором Федоровичем

Дмитро Мєдвєдєв розкрив сенсаційні подробиці війни з Грузією

МЗС Росії: Саакашвілі - патологія і аномалія на тлі всього грузинського народу

Росію можуть прийняти до СОТ в обхід Грузії

Дата публікації
Перегляди
1665
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація