Росіян визнали найбільшими у світі корупціонерами

У 2011 році країною-лідером по показнику корупційності експерти назвали Росію. Україна до рейтингу навіть не потрапила.

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International опублікувала доповідь, що містить індекс хабарництва експортних компаній за кордоном, - Bribe Payers Index.

Цього року країною-лідером по даному показнику експерти Transparency назвали Росію. Україна до даного рейтингу не потрапила. Про це йдеться в прес-релізі організації.

Усього аналітики розглянули діяльність компаній 28 країн в 19 основних економічних секторах. Країна, чий індекс максимально близький до 10 пунктів, може похвалитися найнижчим рівнем хабарництва за кордоном. Так, цього року такою країною названі Нідерланди, що набрали 8,8 пункту, в той час як Росія удостоїлася лише 6,1 пункту, за нею слідує Китай з 6,5 пункту.

"Ситуація з Китаєм і Росією є серйозним приводом для занепокоєння. Враховуючи той факт, що присутність компаній цих країн на світових ринках неухильно зростає, такий високий рівень хабарництва може негативно позначитися на економічному кліматі у відповідних галузях і на можливості цих компаній вести чесну ринкову конкуренцію. Найбільше в останні роки російські компанії посилили свою присутність в нафтогазовому секторі, для Китаю ж це гірничодобувна індустрія та інфраструктура ", - йдеться в доповіді Transparency.

"Провідна позиція Росії в індексі Bribe Payers Index не повинна викликати подив. Країна донині бореться з внутрішньою корупцією, особливо в державних установах. Цілком природно, що хабарі поширюються і на приватні підприємства як усередині РФ, так і за кордоном. Однак ми сподіваємося, що при суворому дотриманні нового антикорупційного законодавства та вірності міжнародним зобов'язанням ситуація з хабарництвом в Росії зміниться на краще вже в найближчі роки ", - заявила Олена Панфілова, глава відділення Transparency в Росії.

У травні 2011 року Росія і Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) підписали антикорупційний законопроект по боротьбі з підкупом іноземних чиновників, що передбачає обов'язкове розслідування фактів хабарництва та кримінальне переслідування в разі їх виявлення. Даний документ є однією з необхідних умов вступу РФ до ОЕСР, куди Росію так поки і не прийняли.

Нагадаємо, 27 жовтня Україну виключили з чорного списку міжурядової групи по боротьбі з відмиванням грошей FATF, де країна фігурувала з 2001 по 2004 рік, а потім знову потрапила туди в минулому 2010 році.

Читайте також:

За минулий рік підприємці витратили 10% доходів на корупцію

Складено рейтинг найпопулярніших способів відмивання грошей в Україні

Україну виключили з "чорного списку" країн, які відмивають гроші

Податкова обіцяє почистити регіони від корупції

Папа Римський офіційно засудить відмивання грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: