Україну виключили з "чорного списку" країн, які відмивають гроші

Україну виключили з "чорного списку" країн, які відмивають гроші

Акімова оголосила, що Україну викреслили з "чорного списку" FATF / Фото: Офіційний сайт Президента України

Україна знаходилась "чорному" списку FATF з 2002 по 2004 рік і потім знову потрапила туди в 2010 році.

Україна виключена з "чорного" ​​списку FATF (Financial Action Task Force) - міжнародної організації, що розробляє заходи по боротьбі з відмиванням грошей.

"На пленарному засіданні FATF 27 жовтня було прийнято рішення про зупинку моніторингу Україною та виключення її з так званого чорного списку", - сказала перший заступник глави адміністрації президента України Ірина Акімова.

За її словами, цьому рішенню передувала тривала робота уряду, Національного банку України та державної служби фінансового моніторингу, які розробили законопроекти, що дозволяли привести законодавство України у відповідність до вимог FATF.

Після прийняття цих законів парламентом Верховної ради Україна місія FATF працювала в Україні і перевіряла ефективність імплементації цих законів і лише після цього було прийнято відповідне рішення.

"Це дійсно хороша новина, яка говорить про те, що Україні, коли бере на себе зобов'язання, здатна їх ефективно виконувати", - наголосила Акімова.

Україна перебувала в "чорному" списку FATF з 2002 по 2004 рік і потім знову потрапила туди в 2010 році.

Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (англ. Financial Action Task Force on Money Laundering - FATF) - міжурядова організація, яка займається виробленням світових стандартів у сфері протидії відмиванню злочинних доходів і фінансуванню тероризму.

Читайте також:

Папа Римський офіційно засудить відмивання грошей

НБУ запідозрив Киргизію у відмиванні коштів в Україні

Рада зайнялась боротьбою з відмиванням брудних грошей

Україну виключили з "чорного списку" країн, які відмивають гроші

Україну виключили з "чорного списку" країн, які відмивають гроші

Повʼязані теми:

Наступна публікація