Папа Римський офіційно засудить відмивання грошей

Папський документ, який буде опубліковано 30 грудня, присвячений "запобіганню незаконних фінансових операцій", а також "боротьбі з відмиванням грошей".

 Папа Римський Бенедикт XVI підготував рескрипт (рішення Папи), спрямований на боротьбу з корупцією та відмиванням грошей у Ватикані. Документ буде опубліковано в четвер, 30 грудня.

Рескрипт присвячений "запобіганню незаконних фінансових операцій", а також "боротьбі з відмиванням грошей і фінансовим тероризмом".

У ньому буде закріплено створення у Ватикані спеціального органу з нагляду за фінансовою діяльністю. Цей крок повинен дозволити Ватикану стати частиною так званого "білого списку" держав, де діє жорстке законодавство, спрямоване на запобігання відмиванню грошей та фінансовим махінаціям.

21 вересня 2010 поліція Італії заарештувала банківські рахунки Ватикану на загальну суму в 23 мільйони євро. Увага влади залучили підозрілі грошові перекази у великі банки: у німецький JPMorgan Frankfurt та італійські Banca del Fucino, UniCredit і Intesa SanPaolo.

Відносно двох високопоставлених банкірів було розпочато розслідування. Функції банку у Ватикані виконує Інститут релігійних справ, заснований в 1942 році.

Розслідування щодо банкірів IOR у Ватикані назвали "непорозумінням". У жовтні папський престол звертався до італійців з проханням про розморожування коштів, проте отримав відмову.

Читайте також:

Папа Римський пообідав з жебраками

Папа Римський помолився про закінчення часу "закривавлених одягів"

Ватикан: презервативи допустимі для чоловіків-повій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: