Рада зайнялась боротьбою з відмиванням брудних грошей

Прийнятий парламентом закон вніс зміни в систему протидії відмиванню коштів. Дія закону поширюватиметься на громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Верховна рада ухвалила в новій редакції закон "Про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом". За закон з пропозиціями президента проголосувало 356 депутатів.

Як зазначив доповідач під час розгляду даного питання народний депутат Станіслав Аржевітін, при внесенні змін до закону був врахований досвід міжнародних організацій. Крім того, прийнятий закон вніс зміни в систему протидії відмиванню коштів.

Закон спрямований на втілення рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) щодо запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання коштів та фінансування тероризму.

Передбачено, що дія закону поширюватиметься на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, а також юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України, а також поза її межами відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною радою.

Згідно із документом, до відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов’язані з коштами, одержаними внаслідок вчинення злочину, спрямовані на приховування джерел походження зазначених коштів чи сприяння особі, яка є співучасником у вчиненні злочину, що є джерелом походження зазначених коштів.

Читайте також:

Гроші Лазаренка в Україну не повернуться

Україні загрожує повернення до списку найкорумпованіших країн світу

Янукович відмовився створити орган по боротьбі з корупцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: