Росію можуть прийняти до СОТ в обхід Грузії

Дата публікації
Перегляди
3117
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росію можуть прийняти до СОТ в обхід Грузії

Росію можуть прийняти до СОТ в обхід Грузії / Фото: РИА Новости

Заради Росії правила вступу до Світової організації торгівлі можуть переписати.

Європейський Союз посилює тиск на Грузію, вимагаючи прийняти заявку Росії на вступ до Світової організації торгівлі (СОТ). Якщо ж Тбілісі і надалі опиратиметься, правила прийому до організації перепишуть, і приймуть Москву більшістю голосів.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, близькі до переговорів.

За їхніми словами, Європа зараз зацікавлена ​​у зміцненні відносин з Росією.

Як зазначило видання, у вівторок, 25 жовтня, Гуннар Віганд, представник комісара ЄС із зовнішньої політики, зустрівся з високопоставленими грузинськими чиновниками в Тбілісі. Він прямо зажадав від Грузії згоди на приєднання Росії до СОТ.

За даними видання, Віганд заявив, що в іншому разі ЄС підніме питання про зміну процедури голосування, що дозволить приймати до СОТ більшістю голосів.

Як відомо Москва вже завершила основну технічну та юридичну роботу з підготовки до вступу в СОТ і отримала підтримку з боку США та ЄС.

Головною перешкодою залишилася загроза вето з боку Грузії, відносини з якою погіршилися після війни 2008 року. Наразі правила вступу до СОТ вимагають одностайної згоди чинних 153 членів.

Грузія зі свого боку вимагає від Росії поступитися контролем над Південною Осетією і Абхазією, дозволивши міжнародним спостерігачам відстежувати торговельні потоки цих двох територій. У Москві, в свою чергу, погоджуються надати лише деяку інформацію.

Голосування про вступ Росії до СОТ заплановано на 15 грудня. Тоді ж відбудуться збори міністрів країн-членів організації.

Читайте також:

Грузія заявила про провал переговорів про вступ Росії до СОТ

Росія знову питиме грузинське вино та "Боржомі"

Саакашвілі з трибуни ООН звинуватив Росію в окупації грузинської території

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3117
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація