Грузія заявила про провал переговорів про вступ Росії до СОТ

Грузія поставила перед Росією ряд вимог та інформаційних запитів, які російська сторона не побажала задовільнити.

Російсько-грузинські переговори про вступ РФ до Світової організації торгівлі (СОТ) завершилися безрезультатно. Про це в телефонному інтерв'ю агентству Reuters ввечері в суботу, 8 жовтня, заявив заступник глави МЗС Грузії Сергій Капанадзе, який очолював грузинську делегацію на переговорах.

"Переговори завершені, і ми можемо сказати, що вони провалилися, закінчилися без якого-небудь результату", - заявив Капанадзе.

Ключовим питанням, за яким сторонам не вдалося досягти згоди, повідомив він, стала відмова Росії надати Грузії доступ до інформації про торгівлю в Південній Осетії і Абхазії. "Грузія не може погодиться на вступ Росії до СОТ до тих пір, поки РФ не змінить своєї позиції по режиму торгівлі на "окупованих територіях", - сказав глава грузинської делегації. Глава російської делегації Максим Медведков, в свою чергу, заявив Reuters, що висунуті Грузією вимоги "виходять за межі відповідальності СОТ".

За словами Капанадзе, це був останній раунд двосторонніх переговорів з питання вступу Росії до СОТ. "Ми не бачимо сенсу продовжувати переговори тільки заради процесу переговорів", - сказав він. У той же час, джерело в російській делегації повідомило Reuters, що сторони домовилися відновити переговори 17 жовтня.

Росія веде переговори про приєднання до СОТ вже 18 років. Для вступу в організацію, яка покликана сприяти лібералізації міжнародної торгівлі, необхідна згода всіх 153 країн-членів, що,
входять до неї.

Після війни в Південній Осетії в 2008 році Грузія, яка є членом СОТ, відмовилася від переговорів з Росією з питання вступу РФ до цієї організації. Двосторонні переговори були відновлені лише в березні 2011 року за посередництва Швейцарії.

Читайте також:

Грузинські ЗМІ влаштували дайверу-Путіну змагання з Саакашвілі: хто глибше пірнав

Мєдвєдєв: членство у СОТ - це не морквина, яку нам пропонують за хорошу поведінку

Саакашвілі з трибуни ООН звинуватив Росію в окупації грузинської території

Росія завершить переговори по вступу до СОТ у 2010 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: