Мєдвєдєв назвав умову відновлення відносин з Грузією

Дмитро Мєдвєдєв заявив, якщо офіційний Тбілісі зніме претензії до Москви на переговорах зі вступу РФ до СОТ, може йти мова про відновлення дипломатичних та економічних відносин.

Відправною точкою для відновлення економічних, а потім і дипломатичних відносин між Росією і Грузією може стати зняття офіційним Тбілісі претензій до Москви на переговорах зі вступу РФ до СОТ.

Про це заявив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв у ході інтерв'ю російським і грузинським ЗМІ.

За умовами Світової організації торгівлі, нові країни можуть вступити до СОТ, тільки якщо з цим погодяться всі члени торгового клубу.

Як відомо, за півтора десятка років Україна зуміла домовитися про вступ до СОТ з усіма країнами, крім Грузії. У Тбілісі готові прийняти РФ в торгове об'єднання, якщо та закриє митні пости у Південній Осетії і Абхазії, які Грузія вважає "окупованими грузинськими територіями".

Мєдвєдєв на зустрічі з грузинськими і російськими журналістами в черговий раз заявив, що Москва на такі поступки піти не готова.

"Якщо під цю марку вступу до СОТ намагаються проштовхнути зміни політичних реалій, то ми, звичайно, на це не підемо, і тут навіть СОТ не буде тією ціною, яка може бути заплачена", - заявив президент.

У червні повідомлялося, що президент Грузії Михайло Саакашвілі погодився пустити Росію в СОТ. Це питання обговорювалося на переговорах з віце-президентом США Джозефом Байденом. США виступають за вступ Росії до Світової організації торгівлі.

Майже відразу ж після цього в грузинському МЗС цю інформацію спростували, заявивши, що не мають наміру відмовлятися від своїх вимог з митних постів на кордонах Південної Осетії і Абхазії.

Варто зазначити, що вимоги з митних постів сформувалися у Грузії ще до війни серпня 2008 року. Дипломатичні ж відносини між Тбілісі та Москвою були розірвані саме через війну.

Читайте також:

Росія вважає США, Грузію та Китай найнебезпечнішими для себе країнами

Грузія запропонувала Росії почати переговори з питань, що стосуються війни 2008 року

Грузія закликала громадян не їздити до Росії, де "вбивають на вулицях"

Грузія погодилась на вступ Росії до СОТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: