"Інший всесвіт": українські вчителі побачили в ОАЕ найщасливішу школу планети

Дата публікації
Перегляди
3049
"Інший всесвіт": українські вчителі побачили в ОАЕ найщасливішу школу планети

ТСН

Її учні опановують потрібні знання в ігровій формі.

Школа в Об’єднаних Арабських Еміратах здивувала б українців незвично раннім віком її учнів. До навчання там діти приступають у 3,5 роки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вони вже вчаться читати по складах і рахувати прості числа, носять шкільну форму і почуваються на уроках цілком щасливими – співають на уроках. "Які книжки? Книжки це для додаткових занять. Клас для них -  це зона активностей, пізнання", - кажуть педагоги. Уроки для дітей – це весела гра, тому навчання їм дається легко. У шість років в учнів уже запитують табличку множення.

В ОАЕ діти починають навчатися у школі у 3,5 роки

В ОАЕ діти починають навчатися у школі у 3,5 роки

Двері класів принципово не закривають – будь-якої миті учень може вийти в коридор, приміром якщо йому потрібно взяти щось необхідне або просто відпочити. Із дітьми працює додатковий педагог, який пильнує, аби малеча не мігрувала по классах. Освіту у приватних школах здобувають переважно діти з Індії, Пакистану, Єгипту та навіть Великої Британії, вона обходиться батьків від 2 до 30 тисяч доларів на рік. У закладах державних безоплатно навчаються виключно місцеві дітлахи, вчитися там можна за американською, британською чи індійською навчальною програмами.

Малеча одразу вивчає англійську, і згодом спокійно використовує оксфордські підручники чи не на всіх предметах. Українські гості побаченим були вражені. "Такими освітніми десантами ми хочемо хоча б по краплині принести цю модель, ці алгоритми навчання, надихнути наших учителів, що це можливо зробити в наших школах", - зізналася куратор національної премії GLOBAL TEACHER PRIZE Наталія Мосейчук. "Це взагалі інший всесвіт", - приголомшена фіналістка премії Тетяна Веркалець.

Дітей в ОАЕ насамперед навчають не боятися і не соромитися, а вчитися – заради життя. Якість освіти у приватних закладах контролює окремий підрозділ міносвіти, чиновники якого мають право заслати до школи таємного агента. Щороку у світі складають рейтинг щасливих шкіл, і за останніми даними – найзадоволеніші життям учні саме дубайської школи.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян