Італійські хірурги провели унікальну операцію постраждалій у ДТП українці

Жінці майже не залишали шансів на життя, але все одно наважилися на порятунок її ноги.

Італійські медики зважились на рідкісну і ризиковану операцію. Українській заробітчанці, яка потрапила в аварію і серйозно травмувалась, пересадили донорську кістку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Рік тому Тетяна приїхала до Італії, бо хотіла заробити грошей на квартиру для неї із сином. Мрії молодої жінки зруйнувала нічна аварія: в її мотоцикл врізалася легкова машна. Українку без тями привезли до відділення швидкої допомоги в Неаполі. Там, побачивши десяток переломів і значну втрату крові, заявили, що жінку врятує лише диво.

ВідеоІталійські медики врятували українській заробітчанці травмовану ногу

І хоча першим рішенням була ампутація ноги, хірург Антоніо Д'Амато вирішив ризикнути і пересадити кістку з неживої людини. Понад 13 годин над ногою українки працювали 7 медиків. "Головну операцію ми робили майже день: пересаджували гомілкову кістку, якої бракувало. Її ми взяли з трупа. На щастя, кістка підходила за контуром. Ми закріпили її між коліном та стопою за допомоги вкрученої бляшки. У ті місця, де поєднуються її кістка з пересадженою, ми вживили стовбурові клітини, взяті з таза дівчини, щоби мати більше шансів на приживлення", - розповів Д'Амато.

Тепер постраждала Тетяна Наумовець вірить, що незабаром зможе ступити обома ногами на землю. "Я взагалі вважаю, що мені сильно допоміг Бог. Так, як попала і які були сподівання, що виходили і казали моїм друзям: ми не знаємо, чи до вечора вона виживе. Розводили руками, і що ту ногу хотіли ампутувати – і потім таке диво, я прийшла до тями", - каже вона. В Україні залишився 12-річний син Тетяни, якого вона тепер мріє привезти до Італії. Перешкоджає цьому довгий процес отримання дозволу на проживання. Лікарі ж кажуть, що під їх наглядом українка проведе ще декілька місяців, а до справжнього першого кроку має минути щонайменше рік.

Кореспондент ТСН Катерина Нестеренко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: