Кандидати в прем'єри Британії визначили тимчасові терміни Brexit

Фоворитка перегонів заявила, що спочатку потрібно виробити чітку позицію майбутніх взаємин Британії з ЄС.

Дві головні претендентки на посаду лідера консервативної партії Британії і, відповідно, на прем'єрське крісло, визначили тимчасові рамки виходу країни з ЄС.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Фаворитка перегонів, нинішня міністр внутрішніх справ Тереза Мей заявила, що перш ніж починати формальний процес виходу з членства, необхідно виробити чітку позицію майбутніх взаємин Британії з ЄС.

Натомість її суперниця, заступник міністра енергетики Андреа Лідсом вважає, що процес виходу повинен початися якнайшвидше, щоб розвіяти економічну невизначеність. Лідсом перед початком своєї політичної кар'єри шість років тому пропрацювала у фінансовій сфері 25 років - спочатку на торговому майданчику Лондонської біржі, а потім як інвестиційний фінансист у банківській групі Barclays. Вона наголосила, що майбутній прем'єр має походити з табору прихильників Brexit.

Такої ж думки дотримується і ще один кандидат на пост лідера торі - міністр юстиції Майкл Гоув, давній євроскептик і один із ватажків кампанії за вихід з ЄС.

Своєю чергою, Тереза Мей відкинула заяви своїх суперників, зазначивши, що люди хочуть бачити в майбутньому лідері консерваторів більше, ніж просто "прем'єр-міністра "Brexit". Під час агітаційної кампанії напередодні референдуму вона трималася в тіні, хоча відомо, що вона не належить до табору прихильників виходу з ЄС.

Додамо, що згідно з процедурою після референдуму Британія має офіційно оголосити Брюсселю про свій намір вийти з Євросоюзу, і країни-члени закликали Об'єднане Королівство не затягувати цей процес.

Нагадаємо, 23 червня Великобританія на референдумі підтримала Brexit - вихід держави з Євросоюзу. При явці в 72% населення - найбільш високої з початку 1990-х років - лише 48% проголосували за те, щоб Великобританія залишилася в ЄС. Соціологічні дані свідчать, що сторона референдуму, яка програла, це молоді освічені британці, які виступали за збереження країни в Євросоюзі.

Після оприлюднення результатів референдуму прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який був головним противником Brexit, оголосив про свою відставку

brexit

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: