Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лідери ЄС закликали Британію швидше залишити союз

У Брюсселі сподіваються на дружні відносини після виходу.

Влада Великобританії повинна якомога швидше оформити вихід країни зі складу Євросоюзу.

Про це йдеться у спеціальній заяві президента Євроради Дональда Туска, президента Європарламенту Мартіна Шульца, головуючого у Раді ЄС Марка Рютте і президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.

"У вільному і демократичному процесі британський народ висловив бажання залишити Європейський союз. Нам прикро з цього рішення, але будемо поважати його. Це безпрецедентна ситуація, але ми єдині в нашій відповіді. Ми стоятимемо твердо і будемо відстоювати основні цінності ЄС із забезпечення миру і добробуту своїх народів. Союз 27 держав-членів буде продовжуватися. Союз є основою нашого спільного політичного майбутнього. Ми пов'язані один з одним історією, географією і загальними інтересами і будеме розвивати нашу співпрацю на цій основі. Разом ми будемо вирішувати наше загальне завдання для забезпечення зростання, підвищення добробуту і будемо забезпечувати безпечне та надійне середовище для наших громадян", - повідомляється в документі.

При цьому лідери союзу закликали британську владу виконати ухвалене на референдумі 23 червня рішення "якомога швидше, незважаючи на всі негативні наслідки". "Ми готові почати переговори якомога швидше зі Сполученим Королівством щодо термінів та умов виходу з Європейського союзу. Поки цей процес переговорів не завершиться, Сполучене Королівство як і раніше, є членом Євросоюзу з усіма правами та обов'язками, які випливають із цього" - зазначили в структурах ЄС.

"Будь-яка затримка викличе зайве продовження невизначеності", — заявили автори.

Також автори заяви висловили надію, що в майбутньому відносини з Великобританією будуть розвиватися на дружній основі.

Згідно з офіційними даними, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі складу ЄС. Прем'єр-міністр Девід Камерон заявив, що в понеділок, 27 червня, піде у відставку.

Brexit

Залиште свій коментар

Вибір редакції