Нацбанк спростив правила зняття валюти

Ще одне нововведення торкнулося компаній-резидентів.

Національний банк України збільшив суму готівки, яку можна отримувати в іноземній валюті або банківських металів з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати.

Відтепер на добу один клієнт може зняти суму до 250 тисяч гривень, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Раніше ця сума становила 100 тисяч гривень.

На думку регулятора, відповідне рішення має збільшити довіру вкладників до банківської системи.

Ще одна зміна, прийнята Нацбанком, торкнулася компаній-резидентів, які отримали від нерезидентів кредити або позики.

Тепер вони зможуть зможуть купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. доларів.

"Це буде дозволено лише за умови цільового використання придбаних валютних коштів – якщо як придбана, так і наявна власна іноземна валюта буде використовуватися для погашення таких зобов'язань", - йдеться у повідомленні прес-служби.

Головною метою змін стала спроба  спростити умови для купівлі валюти, необхідної для своєчасного погашення зовнішніх зобов'язань українським бізнесом.

Нагадаємо, що у червні Нацбанк України констатував покращення на валютному ринку, зростання довіри до банківської системи, тому вирішив скасувати раніше введені обмеження. Зокрема, обмеження на зняття коштів у гривнях було знято повністю. До цього клієнт мав право протягом доби зняти до 500 тис. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: