Незалежність Шотландії залишить Британію без ядерних ракет

Незалежність Шотландії залишить Британію без ядерних ракет

Шотландські бази Кулпорт і Фаслейн є єдиними придатними для зберігання британських ядерних боєголовок / Фото: navy.mil

Британія може залишитися без баз для зберігання ракет з ядерними боєголовками.

У разі набуття Шотландією незалежності Британія може залишитися без складів для зберігання балістичних ракет з ядерними боєголовками Trident, розташованих на шотландських військово-морських базах в Кулпорті і Фаслейні. Про це повідомляють британські ЗМІ з посиланням на "Кампанію за ядерне роззброєння" (CND) яка готує до оприлюднення відповідну доповідь.

Як повідомляється, CND у доповіді робить висновок, що Кулпорт і Фаслейн є єдиними базами, придатними для зберігання британських ядерних боєголовок.

Базу в Кулпорті джерела називають унікальною в своєму роді - об'єкт оснащений укріпленими бетонними бункерами для зберігання ядерних боєголовок і високоточним обладнанням для їх навантаження.

Раніше британські ЗМІ писали про те, що в оборонному відомстві Великобританії сподіваються домовитися з Шотландією про збереження за Лондоном баз ВМС в Кулпорті і Фултоні, де стоять британські субмарини, ще на кілька років.

Варіант із зберіганням ядерного запасу в чужій країні британські військові назвали "нічним кошмаром".

Слід  зазначити, що у Шотландії щодо британських баз налаштовані досить однозначно. За словами першого міністра шотландського уряду Алекса Селмонд а, його країна після здобуття незалежності "не стане терпіти на своїх землях зброї масового ураження".

Міністр оборони Великобританії Філіп Хаммонд, в свою чергу, заявив, що незалежній Шотландії доведеться компенсувати Лондону витрати на будівництво нових баз для зберігання ракет Trident. Натомість CND в своїй доповіді назвала слова міністра "порожніми погрозами", порівнявши ситуацію з розвалом СРСР, коли Україна, Білорусія і Казахстан зздобули статус ядерних держав завдяки запасам радянських боєголовок.

Як відомо, шотландська влада має намір провести референдум про незалежність Шотландії від Великобританії восени 2014 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація