Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німецькі ЗМІ стали жертвами російських кібератак - ЗМІ

Йдеться про так званий атакуспрямований фішинг, з високою точністю здійснену проти конкретних об'єктів.

Німецькі медіакомпанії і організація зі сфери хімічних досліджень стали метою кібератак.

Про це повідомило в своїй доповіді Федеральне відомство з охорони конституції, пише DW.com.

Йдеться хвилю атак, здійснених, імовірно, з метою шпигунства. При цьому є вказівки на те, що напади, які мали місце в серпні 2017 і червні 2018 року і, можливо, тривають досі, здійснило російське угруповання хакерів Sandworm.

ВідеоРосійські хакери заразили півмільйона роутерів, готуючи кібератаку на Україну

Про це заявила міжнародна компанія-виробник мережевого обладнання. За даними корпорації, до зараження, напевне, причетні росіяни, адже хакерське програмне забезпечення містить код, використаний у попередніх кібератаках, у яких США звинуватили Росію. 

Російські хакери заразили півмільйона роутерів, готуючи кібератаку на Україну

Відомство з охорони конституції уточнює, що за атаками, імовірно, стоїть російська спецслужба.

Йдеться, згідно з доповіддю, про так звану атакуспрямованого фішингу, з високою точністю здійснену проти конкретних об'єктів.

Електронною поштою надсилалися листи від імені відправника, що заслуговує на довіру, з зараженим текстовим документом в форматі Word. Коли користувач відкривав його, надходила рекомендація дозволити виконання макросів. Якщо дати такий дозвіл, то відкривається можливість стеження за мережевою інфраструктурою або навіть управління нею.

За даними німецької спецслужби, технічно висококваліфіковане і вкрай агресивна АПТ-угрупування Sandworm діє як мінімум з 2013 року. Воно відоме, серед іншого, нападами на цілі в Україні, зокрема в енергетичному секторі.

Як повідомлялося раніше, цього жовтня 2017 року після сенсаційної атаки на комп’ютерні системи вірусом Petya, який паралізував 90% інфраструктури країни – від банків до аеропортів – у парламенті ухвалили закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України". 

Вибір редакції