Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обама назвав свою головну помилку на посаді президента США

Американський лідер також розповів про своїх найкращому та найгіршому днями за роки президентства.

Президент США Барак Обама назвав своєю головною помилкою за час перебування на посаді непродуманість плану розвитку подій після повалення режиму Муаммара Каддафі в Лівії.

Про це заявив в ефірі телеканалу Fox News, передає РБК з посиланням на Bloomberg.

"Можливо помилка — відсутність плану на той випадок, що робити на наступний день після повалення Каддафі", — сказав Обама. При цьому він вважає, що саме втручання США в лівійський конфлікт було правильним.

Також Барак Обама розповів, що найкращим днем під час його перебування на посаді президент США був день підписання закону про охорону здоров'я, а найгіршим — день вбивства 20 дітей у початковій школі в штаті Коннектикут.

Нагадаємо, протести у Лівії переросли у справжню війну між прихильниками Муаммара Каддафі та противниками його режиму (прихильники Перехідної національної ради) у 2011 році.

Основні бої розгорілися за столицю Лівії Тріполі. 20 серпня було оголошено про вхід військ повстанців до Тріполі, за кілька днів жорстоких боїв війська ПНР захопили місто.

Результатом взяття військами ПНС Тріполі стала втрата військами Каддафі та урядом Джамахірії контролю над ситуацією в Тріполітанії (надалі ряд членів уряду Джамахеріі, були затримані, частина колишніх чиновників втекла), фактичне визнання світовим співтовариством легітимності влади Перехідного Національної Ради, закріпленої визнанням нової влади Лівії Радою безпеки ООН 17 вересня 2011, наданням представнику нової влади Лівії (Перехідної національної ради) місця члена в Раді безпеки ООН. Формально це означає, що Організація Об'єднаних Націй більше не визнає уряд Муаммара Каддафі.

Муаммара Каддафі було вбито 20 жовтня 2011 році в його рідному місті Сірт. Повстанці захопили його у полон під час спроби втекти з оточеного населеного пункту. 

Відео Лівійські повстанці забавлялись із трупом Муаммара Каддафі

Залиште свій коментар

Вибір редакції