Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Один із акціонерів Facebook подав у суд на компанію - ЗМІ

Позивач звинуватив Цукерберга в прагненні посилити контроль над компанією.

Один із акціонерів Facebook подав у суд штату Делавер проти компанії через план випуску нових цінних паперів соцмережі.

Про це повідомляє Reuters.

Ім'я заявника видання не зазначає, проте наголошує, що йдеться про колективний позов, отже, до нього можуть приєднатися й інші акціонери соцмережі.

У тексті позову стверджується, що комітет ради директорів, схваливши випуск паперів, "недостатньо жорстко вів переговори" з Марком Цукербергом, щоб "отримати щось цінне" в обмін на посилення контролю глави компанії.

У середу, 27 квітня, компанія оголосила про намір випустити папери нового класу C до вже існуючих A і B. Нові папери не будуть давати їх власникові права голосу. Кожен власник паперів класів A і B отримає по дві акції класу С на одну акцію, якою він уже володіє. Своєю чергою, акція класу A дає один голос на загальних зборах акціонерів, а класу B - десять голосів. Більшість паперів цього класу належать Цукербергу. Поява акцій класу С дозволить йому продавати папери, не знижуючи голосуючу частку.

Раніше засновник соцмережі заявляв про намір передати 99% своїх акцій Facebook на благодійність.

"Я зможу зберегти контроль над Facebook, щоб у довгостроковій перспективі ми могли продовжувати розвиватися, при цьому я і Прісцілла (дружина Цукерберга – ред.) зможемо швидше направити гроші на фінансування важливої роботи", - зазначив Цекерберг, розповідаючи про випуск нових акцій.

Автор позову до Facebook вважає, що "Цукерберг хоче зберегти свою владу, при цьому розпродавши більшу частину своєї частки і отримавши мільярди доларів доходів".

"Випуск акцій класу С буде мати такий же ефект, якби Цукербергу подарували б акції вартістю мільярди доларів, за які він нічого не заплатить", - наголосив позивач.

Нагадаємо, що Facebook "зливав" українській владі інформацію про користувачів соцмережі. Соцмережа задовольнила 4 із 7 запитів української влади на розкриття інформації про певних користувачів у другій половині 2015 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції