Противники президента Мадуро вважають, що його план змінити конституцію "тільки розширить диктатуру".

У неділю, 15 липня, у Венесуелі відкрилися дільниці для голосування на неофіційному, організованому опозицією, референдумі, на якому хочуть дізнатися про підтримку громадськості планів президента Ніколаса Мадуро щодо внесення змін до конституції.

Про це повідомляє AFP.

Десятки людей вишикувалися в черги у Каракасі та його околицях перед тим, як о 7 ранку за місцевим часом (13 година за київським) розпочався референдум. Дільниці мають закритися о четвертій дня за місцевим часом (10 вечора за київським), однак, вони продовжать працювати, якщ обудуть черги. Загалом повідомляють про понад 14 тисяч виборчих дільниць у регіоні. 

Прихильники Мадуро, своєю чергою, бойкотують референдум. ЦВК Венесуели відмовилася визнавати його офіційним, а отже його результат буде радше рекомендаційним.

Водночас опозиційні лідери країни очікують, що на референдум завітає близько 11 мільйонів людей і що вони проголосують проти контраверсійного плану Мадуро провести свій референдум 30 липня для обрання установчої асамблеї, аби переписати конституцію Венесуели.

Як зазначає Reuters, противники Мадуро вважають референдум 30 липня "посиленням диктатури в країні". 

Звісно, опозиція бойкотує прийдешній референдум Мадуро. Вона сподівається, що результати неофіційного референдуму дозволять натиснути на президента, аби він залишив свій пост. А отже, він зможе залишити свій пост до виборів у січні 2019 року.

ВідеоПрихильники президента Ніколаса Мадуро захопили парламент Венесуели

Нагадаємо, у Венесуелі вже понад 100 днів тривають протести проти соціалістичного уряду під лідерством Ніколаса Мадуро, який звинувачують у політичних репресіях та економічних стражданнях в країні. Багато демонстрацій закінчилося зіткненнями між активістами та силами безпеки.

Загалом за цей час понад 90 людей були убиті, сотні заарештовані та тисячі отримали поранення внаслідок хвилювань, які почалися серед венесуельців із новою силою у квітні. Лише один наїзд у травні з боку поліції на демонстрантів на броньованому авто забрав понад 30 життів. Більше про останні події у Венесуелі можна прочитати за посиланням.

Залиште свій коментар