Оточення Путіна почало воювати між собою - Bloomberg

Поплічники російського президента не можуть поділити між собою владу.

Боротьба у внутрішньому колі Путіна гальмує прийняття рішень, санкції стискають економіку все сильніше. Поки Путін сконцентрований на міжнародній політиці, конфліктуючі групи інтересів борються за вплив.

Про це виданню Bloomberg розповіли п'ять близьких до Путіна джерел. Одна з груп, яка складається з оточення Дмитра Медведєва, схвильована відчуженням Росії від глобальної фінансової системи, говорять джерела.

Водночас, група силовиків і глав держкомпаній, таких як "Роснефть" з очільником Ігорем Сечіним , жадають посилення державного контролю над економікою.

"Тривалі протиріччя між пропутінськими кланами розгорілися до стану війни. Еліти борються за скорочення запасів ресурсів", - заявив Станіслав Бєлковський, колишній кремлівський радник часів першого президентського терміну Путіна.

Історія, пов'язана з арештом мільярдера Володимира Євтушенкова, чию компанію "Башнефть" намагаються націоналізувати, дуже схожа на те, що свого часу сталося з Михайлом Ходорковським.

Як стверджують джерела, Євтушенков тісно пов'язаний з Медведєвим і перебуває у конфлікті з силовим блоком у владі і, зокрема, з Сергієм Івановим, главою адміністрації президента РФ.

Джерела Bloomberg зазначають, що глухий кут, в який заходить конфлікт між держсектором і приватним бізнесом, робить практично неможливим втілення політик, необхідних для виходу з рецесії і пристосування до санкцій.

"Оскільки питання, пов'язані з Україною займають дуже багато часу Путіна, Сечін і подібні йому путінські лоялісти намагаються компенсувати втрати від санкцій шляхом розширення своєї влади на ключові сектори економіки", - говорить експерт Євген Мінченко.

Як повідомлялося раніше, Яценюк переконаний, що Путін хоче перетворити Донбас на Абхазію, щоб "колотити Україну". Для відновлення інфраструктури Донбасу потрібні величезні кошти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: