Папа Франциск відслужив різдвяну месу у Ватикані

Дата публікації
Перегляди
3259
Папа Франциск відслужив різдвяну месу у Ватикані

Associated Press

Світ святкує Різдво Христове.

У базиліці святого Петра у Ватикані звершено урочисте різдвяне богослужіння. Його очолив Папа Римський Франциск, повідомляє Catholic News Agency.

У своїй проповіді понтифік говорив про дар Христової любові, який отримало все людство, незалежно від заслуг і відповіді на нього. Папа наголосив, що Бог любить кожну людину, навіть якщо вона багато нагрішила і заплуталася в житті. "Його любов не змінюється. Це подарунок, який ми знаходимо на Різдво. Він народжується в абсолютній убогості, щоб завоювати наші серця багатством Своєї любові", - пояснив римський архієрей.

Франциск закликав усіх відповісти на цю любов правильно – зустрічною любов’ю до Бога і ближніх. "Не будемо чекати, доки наші сусіди стануть добрими – першими робімо добро", - сказав він. І наголосив, що день Різдва – це чудова нагода, аби змінитися до кращого, дозволити Богу любити себе і почати самому робити добро іншим. "Давайте отримаємо дар, яким є Ісус, щоби потім стати таким же даром. Це найкращий спосіб змінити світ: ми змінюємося, церква змінюється, історія змінюється, щойно ми перестаємо намагатися змінити інших, але намагаємося змінити самих себе", - пояснив Папа.

Очікується, що понтифік також виступить зі святковою промовою вдень 25 грудня. Папа традиційно привітає прочан на площі святого Петра та зачитає послання Риму і світу з балкону своєї резиденції у Ватикані. Слова свого звернення Франциск виголосить більше ніж 50 мовами. Це має статися опівдні за середнім європейським часом (о 13:00 за східноєвропейським, зокрема, українським).

Як повідомлялося, в Україні питання, коли святкувати Різдво, лишається актуальним. Більшість відзначає це свято 7 січня, однак усе частіше лунають ідеї про перехід на 25 грудня, а ця дата вже стала другим вихідним днем, разом із першим.

Чи треба переносити дату святкування Різдва і як до таких змін ставляться українці

Чи треба переносити дату святкування Різдва і як до таких змін ставляться українці