Патріарх Кирило назвав розпад СРСР "катастрофою історичної Росії"

Глава РПЦ пожалкував про розпад Радянського Союзу і закликав росіян "ніколи більше в історії не руйнувати державність".

Глава Російської православної церкви, патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає розпад Радянського Союзу "катастрофою історичної Росії".

Під час спільного засідання опікунської, наглядової та громадського рад церковно-наукового центру "Православна енциклопедія" патріарх зазначив, що на запитання, чому стався розпад СРСР, існує багато відповідей.

"Але серед причин - безсумнівно, занепад національної самосвідомості, національної гордості, сприйняття історії у всій її сукупності, розуміння величезного значення історичної спільності людей для їхнього, в тому числі, матеріального і духовного процвітання", - цитує патріарха BBC Russian.

АЗАРОВ ХОЧЕ ПОВЕРНУТИ УКРАЇНІ МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ СРСР

Кирило також закликав російське суспільство піклуватися "про зростання національної самосвідомості, гідності для того, щоб ніколи в історії більше не повторилося те, що сталося на початку 1990-х років, і щоб жодні посилання на незадовільне управління, неправильну ідеологію не підштовхували людей до того, щоб зруйнувати державність, тому що цілилися в режим, а потрапили в історичну Росію".

"Дай Бог, щоб назавжди народ наш був гарантовано захищений від таких спокус, спокус, через які ми пройшли, втративши історичну Росію", - сказав Кирило.

Як зазначає BBC, слова патріарха Кирила про Радянський Союз дещо схожі на знамениті заяви Володимира Путіна, який у 2004 році, починаючи свою кампанію на новий президентський термін, назвав розпад СРСР "загальнонаціональною трагедією величезного масштабу".

Від нього, на думку Путіна, "виграли лише еліти і націоналістично налаштована частина населення", а не пересічні громадяни.

Читайте також:

Азаров хоче повернути Україні моральні цінності СРСР

Топ-7 катастроф, які загрожують Росії в найближчому майбутньому

Путін пояснив, у чому насправді полягає його план "відродження СРСР"

Патріарх Кирило вважає СРСР "великою країною", яка втратила коріння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: