Поляки хочуть переглянути висновки причин катастрофи Ту-154

Дата публікації
Перегляди
2154
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Поляки хочуть переглянути висновки причин катастрофи Ту-154

Поляки спростовують інформацію про тиск на пілотів з боку високопосадовців / Фото: Dziennik

Фахівці впевнені, що на пілотів літака Качинського ніхто не тиснув.

Низка польських експертів засумнівалася в достовірності висновків, представлених в підсумковій доповіді про причини катастрофи Ту-154 президента Леха Качинського під Смоленськом.

Як відомо, у липні минулого року слідчі прийшли до висновку, що однією з головних причин трагедії стали неправильні дії пілотів літака, на яких чинили тиск високопоставлені пасажири.

Натомість Краківський Інститут судової експертизи імені Яна Сени вважає, що все було трохи інакше.

Раніше на записі переговорів пілотів слідчі розчули голос, який належав, як було встановлено, головнокомандувачу ВПС Польщі Анджей Бласік. Це дозволило зробити висновок, що саме генерал змусив пілотів зробити посадку, незважаючи на погодні умови. Тепер же фахівці вважають, що голос на задньому плані належав другому пілотові Роберту Гривні.

Протягом останніх декількох місяців співробітники інституту Сени займалися дослідженням розшифровок розмов у кабіні пілотів Ту-154. Вони порівнювали дані "чорних скриньок" з іншими аудіозаписами голоси генерала Бласіка. Експертам не вдалося знайти "господаря" кожної фрази, проте вони впевнені: безпосередньо перед трагедією Бласік з пілотами не говорив.

Слід зазначити, що про тиск на пілотів з боку начальства говорили і російські фахівці, які представили свою доповідь ще на початку 2011 року. Тоді висновки Міждержавного авіаційного комітету викликали масу невдоволення в Польщі, але потім самі поляки підтвердили цю версію.

Офіційні результати свого розслідування фахівці Інституту судової експертизи імені Яна Сени намір оприлюднити в понеділок, 16 січня.

Читайте також:

У справі про загибель літака Качиньського пред'явили перші звинувачення

Через катастрофу під Смоленськом офіцери польських ВПС втратили роботу

Звіт Польщі про катастрофу літака Качинського: винні і польська, і російська сторони

Аварія літака Качинського

Аварія літака Качинського

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2154
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація