Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поляки вийшли на масові мітинги проти повної заборони абортів

 Ініціатори антиабортного закону чекають на рішення спікера Сейму про збір підписів.

Поляки протестують проти цілковитої заборони абортів. Мітинги відбуваються в кількох польських містах та європейських столицях.

До польського Сейму потрапив законопроект від громадської організації, яка домагається тотальної заборони абортів. Нинішній закон називають компромісним, хоча противників – вистачає. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Свобода, рівність та аборти за вимогою – скандують під Сеймом у Варшаві кілька тисяч поляків. Мітинг проти цілковитої заборони абортів організувала коаліція з 60 феміністських та правозахисних організацій. Вони переконують, що жінка, а не лікар чи уряд має ухвалювати рішення.

Польща має один із найконсервативніших у Європі законів  переривання вагітності. Зробити аборт може лише жінка, яку зґвалтували, існує загроза її життю або плід має генетичні вади. Як наслідок, у Польщі процвітає абортивний туризм – переривати вагітність полячки їздять до сусідніх країн, наприклад, в Україну. Або переривають вагітність у Польщі підпільно – часто в небезпечних умовах.

Ініціатори цілковитої заборони абортів непохитні. Кажуть, що потрібно рятувати життя дітей за будь-яких обставин. Мовляв, ліберальна європейська політика призводить до вимирання Європи.

Польський Єпископат оголосив  власне звернення про повний захист ненароджених. Під час його оприлюднення в костьолах Польщі де-не-де жінки  залишили приміщення на знак протесту. Заклик єпископату підтримує провладна партія "Право та Справедливість", яка має тісні зв'язки з церквою, та прем'єр Беата Шидло. Поки ініціатори антиабортного закону чекають на рішення спікера Сейму – він має дати згоду на збір підписів, після чого законопроект може бути поставлений на голосування. Противники заборони абортів збирають підписи під власним закоропроектом лібералізації абортного законодавства.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Маргарити Ситник.

Відео Поляки протестують проти повної заборони абортів

Залиште свій коментар

Вибір редакції