Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Популярна у Польщі прем’єр-міністр подала у відставку

На Заході її уряд дуже сильно критикували.

Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло подала у відставку. Її замінить міністр фінансів країни та віце-прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Про це повідомляє Reuters.

"Останні два роки були надзвичайним часом для мене, а служба Польщі та полякам була честю", - написала 54-річна Шидло у Twitter.

У правлячій партії "Порядок і Справедливість" (ПіС) підтвердили її відставку. "(Партія) висунула кандидатуру віце-прем'єр-міністра Матеуша Моравецького", - сказала речниця партії Бейта Мазурек, додавши, що Шидло подала заяву про свою відставку.

ВідеоПолітична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

Беата Шидло очолила євроскептичний консервативний уряд два роки тому і керувала широкими змінами у державних установах у Польщі, які критики у Європейському Союзі та Вашингтоні називали такими, що підривають демократію та верховенство права.

Незважаючи на критику із Заходу, її консервативний уряд був одним із найпопулярніших у Польщі після колапсу комунізму 1989 року, в основному через низький рівень безробіття, збільшення державних витрат та фокусуванні на традиційних католицьких цінностях у суспільному житті.

49-річного колишнього банкіра Моравецького широко підтримує лідер партії "ПіС" Ярослав Качиньський, у той час як Шидло не вистачило його повної довіри.

Моравецький має підготувати партію до низки виборів у Польщі, які відбудуться в найближчі три роки. Місцеві вибори відбудуться у 2018 році, вибори у парламент – у 2019 році, президентські - у 2020 році.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Польща повинна змінити свій політичний курс, який зараз не відповідає європейській системі цінностей. "Європа була створена на підставі низки цінностей, демократії і поваги свобод, яким політика Польщі на сьогоднішній день не відповідає", - сказав він.

За його словами, Польщі потрібно міняти підхід до регулювання трудової сфери в ЄС. Зокрема, Макрон виступає за проведення реформ, які зрівняють умови праці між працівниками з різних країн ЄС. Тим часом в Варшаві виступають проти таких реформ: поляки часто знаходять в ЄС роботу за меншу заробітну плату порівняно з громадянами інших країн-членів союзу.

У відповідь на це Беата Шидло заявила про відсутність політичного досвіду у президента Франції Еммануеля Макрона, а його заяви назвала "зарозумілими". "Я пораджу президенту зосередити увагу на справах своєї країни, можливо, він зможе досягти тих самих економічних результатів і такого ж рівня безпеки для своїх громадян, які гарантовані Польщею", - вказала Шидло.

За словами політика, Макрон, який звинуватив уряд Польщі у відмові від цінностей ЄС, "не буде приймати рішення про майбутнє Європи", але це буде рішення усіх членів ЄС. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції