Протести у Гонконгу: поліція заарештувала понад пів сотні людей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди продовжують мітингувати проти впровадження нового законодавства щодо автономної території.

У Гонконгу в неділю, 28 червня, відбулися протести проти впровадження нового законодавства щодо автономної території, зокрема проти ухваленого наприкінці травня закону про національну безпеку Гонконгу.

Спочатку планувалося провести "мовчазний протест". Утім, як стверджує поліція Гонконгу, згодом його учасники почали скандувати гасла та відмовилися виконувати вказівки поліції. Далі між поліцією і демонстрантами почалися сутички і силовики застосували сльозогінний газ.

"Оскільки натовп не припиняв протизаконних дій, поліція діяла рішуче та вжила заходів щодо арешту", - йдеться у повідомленні поліції Гонконгу у Facebook.

Загалом, за офіційними даними, арештовано 53 особи. Їх звинуватили в участі у незаконних зібраннях. У поліції додали, що деякі протестувальники ще намагалися перекрити дороги у районі зібрань мітингарів.

Нагадаємо, що Всекитайські збори народних представників ухвалили 28 травня закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу Гонконгу. Завдяки закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу.

Ухвалення цього закону розкритикували у Євросоюзі, Великій Британії, США та інших країнах. Зокрема, владу Китаю звинувачують у порушенні зобов'язань щодо Гонконгу, взятих у рамках китайсько-британської угоди про передачу цієї території КНР. Також у США заявили, що почнуть позбавляти Гонконг привілейованого статусу, оскільки він перестав бути відокремленою складовою КНР.

Відео Китайський парламент підтримав скандальний закон про національну безпеку Гонконгу

Гонконзькі протести набирають обертів. Китайський парламент підтримав скандальний закон про національну безпеку регіону. Документ передбачає відповідальність за сепаратизм та неповагу до національних символів, а в разі непокори Пекіну - створення окремих органів правопорядку.  

Китайський парламент підтримав скандальний закон про національну безпеку Гонконгу

 

Вибір редакції