Радбез ООН збирається на термінове засідання через Іран

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Про необхідність такого засідання раніше заявили США.

У п'ятницю, 5 січня, Рада безпеки ООН збирається на термінове засідання щодо Ірану. Про необхідність зустрічі Радбезу днями заявили Сполучені Штати Америки, щоб показати підтримку антиурядовим протестам у Ірані.

У Радбезі від початку року вперше головує Казахстан, і спікер Алма Конурбаєва вже підтвердила, що засідання призначене на п'ятницю по обіді.

Втім Washington Post зазначає, що засідання щодо Ірану може і не відбутися, адже делегації можуть поставити на голосування – чи брати питання до порядку денного чи ні. Для того, щоб засідання відбулось, необхідно дев'ять з 15 голосів.

Не всі країни підтримують міжнародний тиск на уряд Ірану. Так Росія вважає непотрібним "втручатись у внутрішні справи Ірану", а засідання Радбезу взагалі називає "шкідливим та руйнівним".

Нагадаємо, від 30 грудня до 2 січня в Ірані тривали протести, під час яких люди вимагали змін в економіці, оскільки зростає рівень інфляції, а продуктове забезпечення є незадовільним. Крім того, висувається низка політичних вимог: зміни у владі і відмова від участі в регіональних конфліктах. Під час протестів іранські правоохоронці уже заарештували близько тисячі осіб. А кількість загиблих становила понад 20 осіб.  

Станом на 3 січня очільник Корпусу вартових ісламської революції генерал Мухаммед Алі Джафарі заявив про припинення антиурядових акцій в Ірані.

ВідеоБитва мітингів. Влада Ірану вивела на вулиці міст десятки тисяч своїх прихильників

Протести почалися після зростання цін і перетворилися на сутички із правоохоронцями. Загинула принаймні 21 людина, близько півтисячі опинилися за ґратами. Після тижня кривавих протестів влада заявила про перемогу над ворогами режиму і запевняє, що невдоволених було не більше 15 тисяч.

Битва мітингів. Влада Ірану вивела на вулиці міст десятки тисяч своїх прихильників

Залиште свій коментар

Вибір редакції