Перейти до змісту
Радник Трампа підтвердив інтерес президента США до придбання Гренландії

У США вважають Данію союзником.

Економічний радник Білого дому Ларрі Кудлоу підтвердив інформацію, що адміністрація Дональда Трампа "розглядає" придбання Гренландії.

"Данія є власником Гренландії. Данія - союзник. Гренландія - стратегічне місце. Вони отримали багато цінних корисних копалин", - сказав Кудлоу в ефірі Fox News Sunday, пише The Hill.

"Президент, який знає щось про купівлю нерухомості, хоче розглянути", - додав він.

Як повідомлялося, Трамп цікавився у своїх радників під час зустрічей, обідів і просто коротких розмов, чи можуть США купити Гренландію.

За даними WSJ, він з цікавістю вислуховував, як ті обговорюють її багаті ресурси і геополітичне значення острова. Зазначається, що він навіть попросив юрисконсульта Білого дому провести правову експертизу проєкту.

Газета повідомляє, що деякі помічники підтримали його, заявивши, що це може бути хорошим економічним кроком. Деякі — визнали ідею швидкоплинним захопленням, яке ніколи не буде реалізовано. 

Гренландія - найбільший у світі острів, на якому проживають лише 58 000 жителів. Формально територія входить до складу Королівства Данія, але має широку автономію. Зокрема, уряд Гренландії вирішує всі внутрішні питання, контролює корисні копалини, за Данією залишається контроль над обороною, зовнішньою та грошовою політикою. Географічно є частиною Північної Америки. У Данії доволі різко сприйняли ідею американського президента

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин