Ракетний катер РФ змусив турецький корабель змінити курс

Ракетний катер РФ змусив турецький корабель змінити курс

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ракетний катер РФ змусив турецький корабель змінити курс

Ракетний катер "розвернув" турецький корабель / Міністерство оборони Росії

Російська сторона твердить, що судно заважало проходу транспортного каравану РФ.

Російський ракетний катер Чорноморського флоту та сторожове судно прикордонної служби РФ змусили змінити курс невстановленого торгового судна під турецьким прапором.

Про це повідомляє РИА "Новости" із посиланням на "Чорноморнафтогаз".

За даними підприємства, з Одеського газового родовища у територіальні води РФ переміщували дві бурові установки. Під час їхнього пересування на шляху проходження російських кораблів з'явилося торгове судно під турецьким прапором.

"Діючи в порушення міжнародних правил попередження зіткнення суден у морі та загальноприйнятих норм морського судноплавства, турецьке судно не поступилося шляхом каравану, що йде перехресним курсом, і зробило спробу зупинитися на шляху його проходження, чим свідомо створило аварійну ситуацію. У  радіообмін між судами супроводу капітан турецького судна не вступав, не відповідаючи на виклики ", - йдеться в повідомленні.

Після цього сторожовий катер Прикордонної служби ФСБ Росії і ракетний катер Чорноморського Флоту примусили судно під прапором Турецької Республіки "змінити курс у безпечному для транспортного каравану напрямку", додали у компанії.

Вчора, 13 грудня екіпаж російського сторожового корабля "Сметливий" в Егейському морі відкрив стрілецький вогонь у напрямку турецького сейнера. Турецький корабель нібито не йшов на контакт із російськими моряками. 

Нагадаємо, 24 листопада  турецькі винищувачі збили російський військовий літак, який порушив повітряний простір Туреччини. Один з пілотів загинув, іншого вдалося врятувати. Відносини між країнами різко погіршилися - Москва скасувала безвізовий режим із Туреччиною та ввела санкції проти країни. В Анкарі тим часом сподівалися знизити градус напруги та продовжити дискусію, однак анонсували можливість санкцій у відповідь.   

Наступна публікація