Розслідування виявило фальсифікації у справі авіакатастрофи в Росії з президентом Польщі Качиньським

Дата публікації
Перегляди
8905
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розслідування виявило фальсифікації у справі авіакатастрофи в Росії з президентом Польщі Качиньським

Фото: Getty Images

У літаку під Смоленьском тоді загинули 96 людей, серед яких було чимало високопосадовців Польщі.

Комісія авіакатастрофи під Смоленськом шестирічної давнини оприлюднила нові результати розслідування та заявила про численні фальсифікації справи.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – усі вони загинули. Серед них – і президент Польщі Лех Качиньський та чимало високопосадовців. Усі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

Зокрема, члени комісії з розслідування вивчили відеозапис, на якому трагедію коментували тодішні прем'єр-міністр Росії Володимир Путін та прем'єр Польщі Дональд Туск. Про це повідомляє "Радіо Польща". Політики говорили про те, що президентський літак летів дуже низько, зачіпаючи дерева, і з випущеними шасі вдарився об землю, після чого перекинувся навзнак. Слова Путіна чути погано через гул генератора. Повного відео розмови поки в комісії немає.

Крім того, міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що одразу після катастрофи росіяни знайшли "чорний ящик" літака, прослухали запис, а потім знову повернули його до уламків.

Члени комісії із розслідування також заявили, що уламки президентського літака ТУ-154М лежали щонайменше за 60 метрів до берези, в яку, за російською версією, врізався літак. Проте уламки лівого крила повинні були перебувати в різних місцях, деякі на відстані 30 метрів від берези, в яку врізався літак. На думку членів комісії, це мало б означати, що в останній фазі польоту розташування літака відрізнялося від того, яке було зазначено у звітах тодішніх російської та польської комісій із розслідування.

Член комісії Марек Домбровський заявив, що комісія під керівництвом тодішнього глави МВС Польщі Єжи Міллера влаштувала маніпуляції з отриманими даними бортових реєстраторів.

"Комісія Міллера зробила маніпуляції з показаннями бортових реєстраторів і скоротила їх. Із запису були вирізані останні 3 секунди, а замість них були додані записи з російського реєстратора. Хоча польська сторона знала, що в його показаннях містяться численні неточності. Також із показань іншого російського реєстратора було вирізано 5 секунд", – заявив Домбровський.

Комісія також стверджує, що тіло командувача Військово-повітряних сил Польщі генерала Анджея Бласіка повинно було лежати поруч з тілами інших пасажирів, а не в кабіні пілотів. А ось тіла членів екіпажу були розкидані в трьох різних місцях.

Комісія встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Проте це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.

Нагадаємо, Польща розпочала повторне розслідування Смоленської авіакатастрофи цього року. Задля повного розслідування комісія вирішила провести ексгумацію тіл усіх жертв. Лідер правлячої польської партії "Закон і справедливість" Ярослав Качиньський уже погодився на ексгумацію тіла свого брата-близнюка і колишнього президента Польщі Леха Качиньського.

Польща офіційно звинуватила Путіна в знищенні літака Леха Качинського

Польща офіційно звинуватила Путіна в знищенні літака Леха Качинського

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8905
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація