Саміт НАТО почався під вигуки тисяч протестантів "досить воювати!"

Дата публікації
Перегляди
1450
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Саміт НАТО почався під вигуки тисяч протестантів "досить воювати!"

Американці протестують проти НАТО / Фото: AFP

Демонстранти пропонують країнам НАТО взятися за багатіїв.

Кілька тисяч людей зібралися в Чикаго на марш протесту проти проведення саміту НАТО, коли його учасники разом з президентом США Бараком Обамою зібралися за круглим столом обговорити шляхи зміцнення і майбутні завдання альянсу.

"Ні НАТО! Досить воювати, краще беріть податки з багатих", - скандують демонстранти, що рухаються колоною до місця проведення зустрічі НАТО в конгрес-центрі Маккормік-Плейс.

Багато хто з них співає популярну колись серед лівих молодіжних рухів пісню італійських партизан "Белла, чао!". В рядах учасників протесту є ветерани воєн з нагородами на грудях.

Нинішні демонстрації багато в чому повторюють акції, що почалися в минулому році з протестів "Захопи Уолл-Стріт" в Нью-Йорку і перекинулися на інші міста.

Зараз вони спрямовані проти НАТО, оскільки декілька тисяч журналістів висвітлюють саміт в Чикаго і звертають чимало уваги на те, що відбувається в місті.

Жителів Чикаго події в місті помітно пожвавили, і вони виходять на вулиці подивитися на демонстрації, фотографуються з поліцейськими, які через захисні костюми, призначені для протистояння заворушенням, виглядають як японські самураї в повному військовому спорядженні.

Оскільки акція була санкціонована владою рідного міста Обами, поліція не заважає її проведенню. Поліція Чикаго заздалегідь підготувалася до протестів і заарештувала на сьогоднішній день кілька людей.

У тому числі чотирьох за підозрою в спробах виготовити "коктейлі Молотова", що вже прирівнюється до тероризму і загрожує тривалими термінами ув'язнення.

Учасники саміту спокійно поставилися до протестів в Чикаго. Як зауважив перед відкриттям форуму генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, в демократичних країнах громадянам гарантовано право висловлювати свою думку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1450
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація