Швейцарці проголосували проти того, щоб "просто так" отримувати 2500 франків

Ініціативу підтримали лише 22% виборців.

У Швейцарії виборці проголосували проти запровадження безумовного базового доходу, який передбачав щомісячні виплати кожному громадянину країни.

За результатами попереднього підрахунку голосів, 78 відсотків тих, хто прийшов на референдум, проголосували проти, передає Deutsche Welle.

На голосування була винесена ініціатива, згідно з якою кожен дорослий громадянин Швейцарії отримував би 2500 франків (2260 євро), а кожна дитина – 625 франків (565 євро). При цьому допомога по безробіттю, соціальна допомога та пенсії мали б бути скасовані.

На думку ініціаторів референдуму, базовий дохід мав забезпечити всьому населенню країни гідне людське існування, участь у громадському житті, а також дав би більше часу для творчості.

Противники ініціативи, до якої належить і уряд Швейцарії, вважають, що безумовний дохід вдарить по держбюджету і помітно послабить економіку країни, зазначає Reuters.

Швейцарія стала першою країною, в якій відбувся загальнонаціональний референдум щодо безумовного доходу. Подібні плани зараз розглядають у Фінляндії.

Нагадаємо, раніше на референдумі у Швейцарії громадяни країни проголосували проти того, аби видворяти іноземців-правопорушників. Проти цієї ініціативи правоконсервативної Швейцарської народної партії проголосували виборці в більшості кантонів і напівкантонів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: