Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сирійський губернатор підтвердив захоплення Пальміри бойовиками "ІД"

Раніше Міноборони РФ заявляло про відновлення контролю над містом.

Губернатор сирійської провінції Хомс заявив, що урядова армія намагається повернути контроль над містом Пальміра після того, як бойовики "Ісламської держави" захопили його раніше в той же день.

Це перше офіційне визнання захоплення Пальміри бойовиками, передає Reuters.

"Армія використовує всі засоби, щоб перешкодити перебуванню терористів у Пальмірі", - сказав під час виступу на державному телебаченні губернатор Талал Баразі.

Чиновник був процитований через кілька годин після того, як Сирійська обсерваторія з прав людини заявила про захоплення Пальміри бойовиками "ІД".

Раніше в неділю і угруповання "Ісламська держава", і підтримувана Росією сирійська армія одночасно стверджували, що перемагають у битві за місто. Міноборони РФ заявило, масові авіаудари російський військово-повітряних сил змусили бойовиків покинути Пальміру.

Фотогалерея З'явилися нові фото наслідків панування "Ісламської держави" у Пальмірі (25 фото)

Пальміра була звільнена від бойовиків наприкінці березня 2016 року сирійськими збройними силами за підтримки російської авіації. Перед тим терористи 10 місяців утримували місто – зруйнували численні пам'ятки старовини, зокрема, знищили Тріумфальну арку епохи Стародавнього Риму, три колони та численні статуї. Також підірвали храм, який вважався одним з найбільш значущих пам'яток пізньої античності.

Відступаючи з Пальміри, яку місцеві жителі називають Тадмор, бойовики замінували дороги.

До слова, Пальміра – пам'ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До початку конфлікту в Сирії місто щорічно відвідували понад 150 тисяч туристів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції