Ситуація із прісною водою у світі різко погіршилась - учені

Дата публікації
Перегляди
4762
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ситуація із прісною водою у світі різко погіршилась - учені

До 2050 року людство буде використовувати запаси прісної води на 90% / Фото: supersadovnik.ru

11% мешканців Землі не мають доступу до прісної води. Учені стверджують, що до 2050 року ситуація стане критичною. 

Проблема нестачі питної води погіршується глобальною зміною клімату, а також зростанням потреби в продовольстві і засобах гігієни зростаючого населення Землі, ідеться у доповіді ООН.

Крім того, експерти вказують на те, що питна вода нерівномірно розподілена по материках: у Азії проживає 60% населення планети, проте воно має доступ лише до третини водних ресурсів.

До 2050 р. потреба жителів планети в продовольстві зросте на 70%. Глобальне споживання води для сільського господарства збільшиться на 19%. До цього моменту на ці потреби буде задіяно майже 90% світових ресурсів прісної води.

"Використання прісної води не є раціональним. Майбутнє є все більш невизначеним, і ризики зростають", - ідеться в заяві одного з укладачів доповіді, генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової.

За даними UNICEF та Всесвітньої організації охорони здоров'я, наразі доступ до питної води мають 89% населення Землі. При цьому 783 млн як і раніше змушені користуватися забрудненими джерелами. Переважна їх кількість - близько 40% - проживають в Африці на південь від Сахари. Це саме той регіон планети, який демонструє найвищі темпи зростання населення.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Дата публікації
Перегляди
4762
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація